Başörtülü kadına iğrenç imada bulunan ‘Bolu delisi’ Tanju Özcan’a CHP’den ihraç şoku

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclisinde bir kadın meclis üyesiyle yaşadığı diyalog gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

featured

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son dönemlerde yaptığı konuşmalar ve tavırları nedeniyle dikkat çekmeye başladı.

Uzun süre mülteci nefretini körükleyerek insanlık dışı uygulamalara imza atan Özcan, mültecilere yönelik 10 kat zam teklifleri, su ve elektrik vermeme tehditleriyle tepkilere neden oldu.

Bir meclis toplantısında el kaldıran AK Partili Hacer Çınar’a, “Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor.” ifadesiyle belaltı ithamlarda bulunan Özcan’a tepkiler, zamanla protestoya döndü.

Irkçı Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu’nu çiğnedi geçti: Sizden ses çıkmadı, yol verin ben aday olayım

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAK İSTEYİNCE MÜDAHALE EDİLDİ

Son olarak partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ithafen, Cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini belirten Tweet’ler paylaşan Özcan’a CHP yönetiminden müdahale geldi.

Geçtiğimiz gün de belediye binası önünde kendisini protesto eden kişilere dans ederek karşılık veren Özcan, ana muhalefet partisinin dün gerçekleşen MYK toplantısının da gündemindeydi.

Utanma da kalmadı! Bolu’nun terbiyesiz başkanı Tanju Özcan’dan yeni ahlaksızlık…

İHRAÇ İSTEMİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Toplantıda, tavırları nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesine karar verildi.

İTHAMLARI VE PROTESTOYA DANSLI CEVABI GEREKÇE GÖSTERİLDİ

CHP yönetiminin ihraç istemine gerekçe olarak, meclis toplantısı sırasında el kaldıran Çınar’a söyledikleri ve bundan dolayı yapılan protestoya dans ederek karşılık vermesi gösterildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir