Bayram ikramiyesi 1500 TL mi olacak? İşte ikramiyelerin ödeneceği tarih…

Ramazan ve Kurban bayramlarında olmak üzere emeklilere verilen bayram ikramiyeleriyle ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Nisan ayının sonuna doğru ödenmesi beklenen Ramazan bayramı ikramiyelerine zam talep ediliyor. Zammın enflasyon oranında gerçekleşmesi durumunda; bin 100 TL olan ikramiyeler, bin 500 TL’ye çıkacak…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca emekli, şehit yakını, gazi, dul ve yetimler, iş göremezlik geliri alanların beklediği bayram ikramiyeleri, nisanın son haftası hesaplara yatacak. Yıl sonunda yüzde 36,08 olarak açıklanan enflasyon oranının ikramiyeye yansıması durumunda 1100 lira olan tutar, yaklaşık 1500 TL’ye çıkabilecek.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte gözler bayram ikramiyesine çevrildi. Bayram ikramiyesi uygulaması bu yıl da devam ederken yaklaşık 13.5 milyon vatandaşa yapılacak ödemenin tarih de belli oldu.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Milyonlarca emekli, şehit yakını, gazi, dul ve yetimler, iş göremezlik geliri alanların beklediği bayram ikramiyeleri, nisanın son haftası hesaplara yatacak.

Thumbs B C E1D96663E71Bb121Fa6Edb8Ef7228662

BAYRAM İKRAMİYESİ 1500 TL’YE Mİ YÜKSELECEK?

Yaklaşık 13,5 milyon vatandaşa ödenen ikramiye, geçen yıl enflasyona yakın bir oranda artırılarak 1100 liraya çıkarılmıştı. İkramiyede bu yıl da geçen yıl olduğu gibi bir artışa gidilmesi bekleniyor. Yıl sonunda yüzde 36,08 olarak açıklanan enflasyon oranının ikramiyeye yansıması durumunda 1100 lira olan tutar, yaklaşık 1500 TL’ye çıkabilecek.

Ramazan Bayramı’nda emekli ikramiyesi kaç TL olacak? Emekli bayram ikramiyesi için konuşulan rakamlar…

 

Bayram ikramiyesi 1500 TL mi olacak? İşte ikramiyelerin ödeneceği tarih…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.