Bakanlıktan, Elif Nur Tiftik’in ölümü ve kardeşlerinin durumu ile ilgili flaş açıklama

Eskişehir'de 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik'in ölümünün şüpheli bulunması üzerine gözaltına alınan halası ile amcası tutuklandı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan babaanne Cihangül Kurumlu da yakalanarak gözaltına alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından, Elif Nur'un aynı evde yaşayan 9 ve 12 yaşındaki ağabeylerinin de bakımsız ve halsiz halde bulunup, vücutlarında morluklar tespit edildiği ve korumaya alındığı belirtildi.

featured

Tepebaşı ilçesi Fevziçakmak Mahallesi’nde oturan Sibel ve Gökhan T. çifti, bir süre önce tutuklandı. Çocukları Elif Nur (6), Yiğit (9) ve Metin (12) ise halası Deniz T., amcası Sezer T. ve babaannesi Cihangir Kurumlu’nun yaşadığı eve bırakıldı.

Elif Nur, 14 Aralık’ta evde rahatsızlandı. Solunum yetmezliği ve kusma şikayetiyle ambulansla Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Elif Nur, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Benzer Haberler
cihangir-kurumlu-kimdir
Eskişehir’de 6 yaşındaki torunu Elif Nur Tiftik’i aç bırakarak ölümüne sebep olan cani babaanne Cihangir Kurumlu’dan kan donduran ifade
elif-nur-tiftik-aclik
Eskişehir’de 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik’i aç bırakarak öldüren cani amca Sezer Tiftik ve hala Deniz Tiftik tutuklandı
elif-nur-babannesi
Eskişehir’de 6 yaşında ölen Elif Nur Tiftik ve kardeşlerinin yaşamadığı işkence kalmamış! Katil akrabaların yaptıkları kan dondurdu

Şüpheli görülen Elif Nur’un ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Çocukların yaşadığı evin sahibi olan hala Deniz T. ile amca Sezer T., polis tarafından gözaltına alınırken, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Aynı evde kalan ve ölen Elif Nur T.’nin yanı sıra Sibel ve Gökhan T. çiftinin diğer çocukları 9 yaşındaki Yiğit, 12 yaşındaki Metin’e eziyet ettiği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan babaanne Cihangül Kurumlu, Fevziçakmak Mahallesi’nde polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

8 VE 12 YAŞINDAKİ KARDEŞLER HAKKINDA ACİL KORUMA KARARI ALINMIŞTIR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bazı basın yayın organlarında yer alan ‘İşkence Gören 6 Yaşındaki Kız Çocuğu Hayatını Kaybetti’ haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, ‘Anne ve babası cezaevinde bulunan üç kardeşten 2016 doğumlu kız çocuğunun 14 Aralık 2022 tarihinde şüpheli ölümü üzerine yürütülen soruşturma neticesinde 2 erkek kardeş savcılık talimatıyla Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimine teslim edilmiştir’ denildi.

HUKUKİ SÜREÇ BAKANLIĞIMIZCA YAKINDAN TAKİP EDİLMEKTEDİR

Açıklamanın devamında, ‘8 ve 12 yaşındaki erkek kardeşler hakkında acil koruma kararı alınmıştır. Halen kuruluş bakımında bulunan ihmal ve istismar mağduru çocukların, yetersiz beslenme ve uygun olmayan koşullarda yaşamaları nedeniyle oluşan gelişimsel problemlerine yönelik sağlık kontrolleri devam etmektedir. İhmal ve istismar mağduru çocuklar ve kız çocuğunun ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hala ve amcanın tutuklanması, firari babaannenin gözaltına alınması ile başlayan hukuki süreç Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir’ ifadelerine yer verildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir