Bakan Koca: “İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlar geçici olarak durduruldu”

featured

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyona uğrayan yeni tip Koronavürüs’e ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile “İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır.” dedi.

Koca’nın açıklaması şöyle;

“Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır. ”

Ayrıca Fahrettin Koca açıklamasına “İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir” sözlerini de ekledi.

Ne olmuştu?

İngiltere’de ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonu ile ilgili korkutan bir gelişme yaşanmış, bu açıklamanın hemen ardından yeni koronavirüs mutasyonunun Hollanda, Avusturya ve Belçika’da da görüldüğü kamuoyuyla paylaşılmıştı. Korkutan gelişmenin ardından Dünya alarma geçmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir