Biri Kemal Kılıçdaroğlu’nu biri de Tekirdağ’ı kandırdı! Sahte doktor Ayşe Özkiraz, anketçi Kemal Özkiraz’ın akrabası çıktı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bir yıldır kendini pratisyen hekim olarak tanıtan ve eylül ayındaki Tıpta Uzmanlık Sınavı’ndan 81 puan aldığını iddia eden sahte doktor, polis tarafından gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Sahte doktor Ayşe Özkiraz hakkında Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü de görevli gibi çalışmadığını, hasta muayene etmediğini hiçbir tıbbi girişimde bulunmadığını açıkladı. Bununla birlikte Özkiraz'ın Avrasya Araştırma'nın sahibi Kemal Özkiraz'ın da akrabası olduğu ortaya çıktı.

featured

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktor asistanının bölümün sorumlu doktoruna çocuk doktoru Ayşe Özkiraz’ın TUS’ta 81 puan aldığını söylemesi üzerine hastane yönetimi durumdan şüphelenmiş, sorumlu doktor, Ayşe Özkiraz’dan çelişkili cevaplar alınca durumu hastane yönetimine ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirmişti.

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sahte doktor Ayşe Özkiraz şoku

TUTUKLANDI

Emniyet güçleri Ayşe Özkiraz’ın evinde yaptıkları aramada üç poşet dolusu tıbbi kitaplara ve dokümanlara el koyarken, sahte üniversite kimlikleri, sahte doktor kimlikleri, sahte diplomalar, çeşitli hastanelere ait kimliklerin yanı sıra ameliyat kıyafetleri ve dönem birincisi olduğuna dair sahte plaketler ele geçirdi. Emniyetteki ifadesinin ardından sahte doktor Ayşe Özkiraz adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadesinin ardından Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu çerçevesinde sahtekarlık suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaşanan sahte doktor olayına ilişkin ihmali bulunanlar hakkında da ek soruşturma başlattı.

ANKETÖR KEMAL ÖZKİRAZ’IN AKRABASI ÇIKTI

Öte yandan Ayşe Özkiraz’ın Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz’ın da akrabası olduğu çıktı. Özkiraz sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ”Ayşe Özkiraz babamızın amcasının torunu. 1-2 sene önce tıp fakültesi kazandığını duyduğumuzda mutlu olmuştuk. Doktor olarak çalıştığını haberle duyduk. Bildiğim kadarıyla yaşı 25 değil 20-21 olmalı. Bu yaşta nasıl atanmış anlayamadık.

”BİZİ KANDIRDIĞINA MI ÜZÜLEYİM, REZİLLİĞE Mİ ÜZÜLEYİM”

Ayşe Özkiraz’ın Özkiraz’ın başka bir akrabası olan Doktor Servet Özkiraz da, daha önce paylaştığı bir tweette “Yeğenim Çapa Tıp Fakültesi’ni kazandı” demesinin gündeme gelmesinin ardından “Hepimizi şoke etti” açıklamasını yaptı. Bir diğer doktorun paylaştığı eski tweete yanıt veren Servet Özkiraz; “Tutku Hocam olay hepimizi şok etti. ÖSYM belgesini bana attığında çok sevinip paylaşmıştım doğal olarak. Bizi kandırdığına mı üzüleyim, rezilliğe mi üzüleyim bilemiyorum. Çok şaşkın ve üzgünüm” ifadelerini kullandı.

 

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü’nden sahte doktor Ayşem Özkiraz açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir