İSKİ’nin açık bıraktığı rögar, Avcılar’da vatandaşa kabusu yaşattı! 2 araç çukura düştü

İstanbul'da etkili olan yağış sebebiyle çok sayıda ev ve iş yerini su basarken, İSKİ'nin kapatmadığı rögarın taşması nedeniyle bir ev sular altında kaldı, 2 araç da yolda açılan çukura düştü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Avcılar’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle çok sayıda ev ve işyeri su altında kalırken İSKİ’nin kapatmadığı rögarın taşması sonucu bir ev su içinde kalırken, yolda açılan çukura iki otomobil düştü.

Gümüşpala Mahallesi Alsancak Sokak’ta bir süre önce çalışma yapan İSKİ görevlileri ayrılmalarına rağmen buradaki yolda düzenleme yapmadı.

İstanbul’daki sel felaketinin ardından İmamoğlu’ndan akılalmaz açıklama: ‘Çok az sorunla süreci atlattık’

Rögar bugünkü sağanak yağış ardından taştı, taşan su çevresindeki sıkıştırılmayan zeminde de çökmelere neden oldu. Rögardan taşan su hemen yakındaki bir evin bodrum katına doldu. Evin içerisinde yaklaşık 30 santimetre su doldu. Evde bulunanlar su içerisinde kalan eşyalarını kurtarmak için yoğun çaba harcadı. Aynı bölgedeki bir marangoz atölyesi de su baskınına uğradı.

‘Su taşkını sorunlarını çözdük’ diyen Ekrem İmamoğlu, İstanbulluları Melek Subaşı’na döndürdü: ‘Sen 10 milyar, 600 milyon TL sen ne yaptın?’

Rögardan taşan su yoldaki sıkıştırılmayan malzemeyi götürürken buradan geçen iki otomobilin lastikleri yolda çökme sonucu oluşan çukura düştü. İki otomobil çevredekilerin çabası ile güçlükle çıkarıldı.

Ekran Goruntusu 2022 08 15 192047

Bölgede oturanlar ve ev ve işyerleri su içerisinde kalan İSKİ görevlilerinin çalışmayı tamamlamadan gitmeleri sonucu sağanak yağışın baskınlara ve zarara yol açtığını savundu.

Ekran Goruntusu 2022 08 15 192100

İSKİ’nin açık bıraktığı rögar, Avcılar’da vatandaşa kabusu yaşattı! 2 araç çukura düştü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.