Şanlıurfa’da atanamayan öğretmen Murat Kaya’nın intihar notu yürek dağladı…

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki atanamayan öğretmen Murat Kaya, tabancayla intihar etti. Kaya'nın ailesine bıraktığı küçük not yürekleri burkarken sosyal medyada adına açılan hastag ise gündem oldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Bağlarbaşı Köyü’nde meydana gelen olayda, rehberlik öğretmen adayı olduğu belirtilen Murat Kaya, tabancayla kafasına bir el ateş ederek yaşamına son verdi.

Kaya’nın ölmeden önce ailesine yazdığı 29 Ocak 2022 tarihli “Hayata veda ediyorum. Üniversitemi, askerliğimi, özel sektörde çalıştım ve okudum. Abimi ve annemi çok seviyorum. Babamı özledim” notu ailesi ve yakınlarını yasa boğdu.

4 yıldan buyana atama beklediği belirtilen Murat Kaya’nın cenazesi, Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından toprağa verildi.

Murat Kaya Sanliurfa

VEDA MEAJININ ALTINDA KPSS KİTABI

Murat Kaya’nın anne ve abisine duygularını, yaşamını yitirmiş olan babasına ise özlemini dile getirdiği duygu dolu notu yazdığı mesajının altında ise Tarihin Manifestosu adlı bir KPSS hazırlık test deneme kitabının olması dikkat çekti. Bazı atanamayan öğretmen sosyal medya kullanıcıları, tanıdıkları bu kitapla ilgili de vurgu yaptı.

 

Şanlıurfa’da atanamayan öğretmen Murat Kaya’nın intihar notu yürek dağladı…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.