Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş, Antalya’ya sevk edildi! Dünyaca ünlü plastik cerrah Prof. Dr. Ömer Özkan…

Gaziantep'te 2 Pitbull köpeğinin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki minik Asiye Ateş'in tedasinde yeni bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla Asiye Ateş Antalya'ya getirildi.

featured

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde 22 Aralık’ta iki “pitbull”un saldırısında ağır yaralanınca kaldırıldığı Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından özel hastaneye sevk edilen Ateş’in tedavisine Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde devam edilmesi için Sağlık Bakanlığı devreye girdi.

AKAN KOCA İSTEDİ: ASİYE ATEŞ İÇİN HAZIRLIKLAR YAPILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyada ilk rahim naklini, Türkiye’nin de ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşerek, tedavinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yapılmasını istedi.

Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen hava ambulansıyla Gaziantep‘ten Antalya Havalimanı’na getirilen çocuk, 112 Acil Servis ekiplerince Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ekibi tarafından karşılanan minik Asiye, yoğun bakım servisine alındı. Asiye Ateş‘in tedavisini Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çocuğun bir an önce sağlığına kavuşması için süreci yakından takip ettiği öğrenildi.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir