Ankara’da dolmuş ücretlerine zam geldi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni yılla birlikte zam haberleri gelmeye devam ediyor. Ankara’da dolmuş ücretlerine zam geldi. Tam ücret 5 ile 6 TL, öğrenci ücreti ise 3 TL oldu.

TOPLU TAŞIMA ZAMMI

Ankara’da toplu taşıma ücretlerinde yapılan fiyat artışı ile ANKARAY, Metro, EGO otobüsleri, validatör olan özel halk otobüsleri (ÖHO) ve özel toplu taşıma araçlarında (ÖTA) tam biniş 4,5 lira, öğrenci biniş ücreti 2,5 lira olurken, transfer ücreti bu tutarların yarısı olarak belirlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü’nün yeni toplu taşıma tarifesine ilişkin hazırladığı teklif, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nce (UKOME) karara bağlandı.

Buna göre, 3,25 lira olan Ankarakart tam biniş ücreti 4,5 lira, 1,75 lira olan öğrenci biniş ücreti 2,5 lira oldu. Öğrencilerin 200 biniş karşılığında 60 liraya satın aldığı abonman uygulaması, 225 biniş için 75 lira olarak karara bağlandı. Transfer ücretleri ise bu tutarların yarısı olarak belirlendi. Yeni tarife, ANKARAY, Metro, EGO otobüsleri ile validatör olan ÖHO ve ÖTA’da 5 Ocak 2022’den itibaren uygulanmaya başlanacak.

Ankara’da dolmuş ücretlerine zam geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.