Ankara Keçiören’de 2 kişinin hayatını kaybettiği doğalgaz patlamasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

featured

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir binada patlama meydana gelmişti. Patlama sonucu bir bölümü çöken binadaki baba ile kız çocuğu hayatını kaybetmiş 4 kişi de yaralanmıştı.

İlk tespitlere göre gaz sızıntısı nedeniyle gerçekleştiği tahmin edilen patlama sonucu binanın bir bölümü çökmüştü.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Arama kurtarma çalışmalarında Umutcan Yeter (21), Beyzagül Yokuş (15), Irak uyruklu Usame Kahtan (5), hamile Zine Abdülkerim Ahmed El Vahap (26), Muhammed Kahtan (35) ile Melek Kahtan (2) yaralı olarak çıkarıldı ve ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edilmişti.

Yaralılardan Muhammed Kahtan ile 2 yaşındaki kızı Melek Kahtan, hastanede yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirmişti.

Ankara Keçiören’de binayı göçüren doğalgaz patlaması! Dehşet görüntüler…

“DEPREM GİBİ BİNA SALLANDI”

Patlama esnasında evin içinde olduklarını ifade eden Yasin Murat, “Evin içindeydim. Biran deprem oluyor zannettik. 5 dakika önce eve girmiştim. Ailemle beraber oturuyorduk. Deprem gibi bina sallandı. Sallandıktan sonra yıkıntı sesleri geldi. Cama çıktım polis ekipleri dışarıdaydı. Sordum ne oldu diye. Polisler bana patlama olduğunu söylediler. Bize binayı boşlatın dediler. Bina kapısını açmaya çalışıyordum. Ama kapı açılmadı. Camlar kırıldı hep” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını şu açıklamayla duyurdu:

“İlimiz Keçiören ilçesi Bağlarbaşı mahallesindeki bir binada 18.11.2021 günü saat 23.10 sıralarında meydana gelen patlama ile ilgili olarak başsavcılığımız tarafından soruşturma başlatıldığı, Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir