Diyarbakır’da Amedspor rezaletiyle ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama

Amedspor-Bursaspor maçında ortalık adeta savaş alanına döndü. Bursasporluların ısınma yaptığı esnada tribünlerden atılan taş ve su şişeleri ortalığı karıştırdı. Öte yandan bir grup taraftar ellerinde bayraklarla 'Biji Kurdistan' tezahüratları yaptı. Skandal olayla ile ilgili görüntüler ortaya çıktı. Diyarbakır Valiliği, Amedspor-Bursaspor maçı öncesindeki paçavraların kıyafetlerinin içinde stada sokulduğu ve yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

featured

Amedspor-Bursaspor maçında ortalık adeta savaş alanına döndü. Bursasporluların ısınma yaptığı esnada tribünlerden atılan taş ve su şişeleri ortalığı karıştırdı.

Sahaya atlayanların da olduğu anlarda güvenlik güçleri araya girdi ve Bursasporlu futbolcular soyunma odasına gitti.

Güvenlik güçlerinin araya girdiği anlarda tribünlerden sahaya atlayanlar oldu. Bursasporlu oyuncuları soyunma odasına götüren güvenlikler, taraftarları zor da olsa sakinleştirdi.

PKK BAYRAĞI VE KÜRDİSTAN SLOGANLARI ATILDI

Maç sırasında bir grup taraftar ellerinde bayraklarla ‘Biji Kurdistan’ tezahüratları yaptı. Skandal olayla ile ilgili görüntüler ortaya çıktı.

Amedspor – Bursaspor maçında PKK bayrağı ve kürdistan sloganları

VALİLİKTEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Diyarbakır Valiliği, Amedspor-Bursaspor maçı öncesindeki paçavraların kıyafetlerinin içinde stada sokulduğu ve yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Amedspor Bursaspor maçında şok eden anlar ortaya çıktı! Taş sopa yağdı

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili bir açıklama da İçişleri Bakanlığı tarafından yapıldı.

Bu akşam, Diyarbakır’da oynanan maçta alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen vücutlarına sararak stada soktukları değerlendirilen görsellerle ağır provakasyon hedeflenmiştir.

Sporu provakatif içeriklerle zehirlemek, isteyenlere hiç bir şartta fırsat verilmeyecektir.

Provokasyona gerekli müdaheleler yapılmış ve derhal ilgililere yönelik soruşturma başlatılmıştır.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir