AKOM’dan İstanbul için son dakika uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM verilerine göre kentte bugün ve yarın sağanak geçişleri bekleniyor. AKOM tarafından yapılan son dakika uyarısına göre İstanbul genelinde sağanak geçişleri görülecek ancak sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olacak.

featured

İBB AKOM verilerine göre İstanbul’da bugün ve yarın (2 Eylül Cumartesi günü) sağanak geçişleri bekleniyor. Ancak, sıcaklıklar mevsim normallerinin üstünde seyretmeye devam edecek.

İstanbul’da bugün güne 24°C civarında seyreden hava sıcaklığı ve parçalı bulutlu bir gökyüzü ile başlandı. Gün boyu havada çoğunlukla bulutlu bir gökyüzünün hâkim olması beklenirken, öğlen saatlerine kadar yerel sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği, sıcaklıkların 29°C’ler civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ OLACAK

İstanbul’da hafta sonu özellikle sabah saatlerinde kısa süreli, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği öngörülüyor.

Kuvvetli (20-50 km/s) kuzeyli rüzgârlar serinlik verse de sıcaklıkların önümüzdeki hafta 28-30°C aralığında mevsim normalleri üzerinde seyretmesi, 15 Eylül’e kadar ise mevsim normalleri civarında veya 2 ila 4°C üzerinde olması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir