Ahmet Hakan: ‘Hiçbir zaman iktidar partisi temsilcisi gibi davranmadım’

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı yayında söylediği "Ahmet Bey gereğini yapıyor" sözlerine gelen eleştirilere, "Ben hep vicdanımın gereğini yaptım, yaparım, yapıyorum, yapacağım. Vicdanımın gereğine dayanarak yazdıklarımın kimin işine yaradığını zerre kadar umursamadım, umursamıyorum, umursamayacağım" cevabını verdi

featured
service

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan, geçen akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’ye yönelik “Abdülkadir Bey köşende gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor” ifadelerine ilişkin yazı kaleme aldı.

Hiçbir zaman iktidar temsilcisi gibi davranmadığını söyleyen Hakan, “Yazdıklarım ortadadır. Ben hiçbir zaman, bir iktidar partisi temsilcisi gibi davranarak kıyasıya bir muhalefet eleştirisinin içine girmedim. Muhalefete yönelik eleştirilerim, çoğunlukla yapıcı eleştirilerdir” ifadelerini kullandı.

Önceki akşam Kanal D – CNN Türk ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Abdülkadir Selvi’nin “Muhalefet şehir hastaneleri konusunda eleştiri yöneltiyordu, şimdi kesildi, nasıl açıklıyorsunuz?” sorusu üzerine Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ı işaret eden Erdoğan, “Vallahi Abdülkadir Bey köşenden gereğini yapacaksın. Ahmet Bey gereğini yapıyor” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Abdülkadir Selvi’ye talimat: ‘Valla gereğini yapacaksın, bak Ahmet Hakan yapıyor’

Hakan konuya ilişkin kaleme aldığı, “Hep gereğini yaptım, yaparım, yapacağım” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Kanal D / CNN Türk ortak yayınında yaptığımız söyleşide… Konu bir ara muhalefete geldi. Muhalefet konusunda ısrarlı sorular sorulunca…Erdoğan, gülerek ve şaka yaptığını belli ederek…

‘Ahmet Bey, o konuda yazılarıyla gereğini yapıyor’ türü bir cümle kurdu. Bir şakanın bu kadar büyütüleceğini, üzerinde tepinileceğini, dallandırılıp budaklandırılacağını düşünmediğim için…

Program sırasında konuyla ilgili bir şey deme gereğini duymadım. Ama ekran başına oturup açık kovalayan düşmanımız çok Allah’a şükür. Baktım gördüm ki onlar durmamışlar. Tepinmişler Allah tepinmişler. Küfürler, hakaretler, iftiralar falan.

Yazdıklarım ortadadır. Ben hiçbir zaman, bir iktidar partisi temsilcisi gibi davranarak kıyasıya bir muhalefet eleştirisinin içine girmedim. Muhalefete yönelik eleştirilerim, çoğunlukla yapıcı eleştirilerdir.

Bu arada şunu da söylemeliyim: Yazı hayatıma başladığım ilk günden bugüne kadar… İnanmadığım tek bir harfi bile yazmadım. Ben hep vicdanımın gereğini yaptım, yaparım, yapıyorum, yapacağım.

Vicdanımın gereğine dayanarak yazdıklarımın kimin işine yaradığını zerre kadar umursamadım, umursamıyorum, umursamayacağım.”

 

Ahmet Hakan: ‘Hiçbir zaman iktidar partisi temsilcisi gibi davranmadım’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir