ADD’den ‘Laiklik elden gidiyeah’ çıkışı! Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi yargıya taşınacak

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), sokak röportajında yaptığı, ‘’Layıklık elden gidiyeeahh’’ çıkışıyla herkesin tanıdığı Süleyman Çakır adındaki vatandaşı bir kez daha haklı çıkarttı. ADD, İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesini laikliğe aykırı olduğu gerekçesi ile yargıya taşıyacağını duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsmailağa Cemaati’nin Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, 93 yaşında yaşlılığa bağlı nedenlerle 23 Haziran’da hayata gözlerini yumdu.

Ustaosmanoğlu’nun vefatı sevenlerini yasa boğarken cenaze Fatih Camii’nden kaldırıldı.

Cenazeye yurt dışından ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yüz binlerce kişi katıldı.

ADD’DEN CENAZEYE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere cenazede siyasiler de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bulunduğu törende Ustaosmanoğlu’nun ölümünün ardından cemaate kimin liderlik yapacağının açıklanması ise Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) tepkisini çekti.

Bir ‘laiklik elden gidiyeah’ olayı daha! Rakı şişesiyle laik olunduğunu düşünen Şirin Payzın, Pegasus’un ayyaşlarını savundu

“LAİKLİĞE AYKIRI”

ADD’den yapılan açıklamaya göre konu, “Laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle” yargıya taşınıyor.

Dernekten yapılan açıklamada, “O cenaze töreninde, devrim yasası ile yasaklanmış Nakşibendi tarikatının kolu İsmailağa Cemaati adlı gerici yapılanmanın ölen şeyhi yerine yenisinin atanmasına sessiz kalarak zımnen onaylayan devlet görevlilerinin anayasamızı ihlal ettiklerine tanık olduk.” ifadelerine yer verildi.

 

ADD’den ‘Laiklik elden gidiyeah’ çıkışı! Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi yargıya taşınacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.