Adana’daki doktorun hastalara ‘Bakmıyorum’ diyerek kaçtığı videoyla ilgili gerçek ortaya çıktı! Dikkat çeken ‘Ekrem Karakaya’ detayı

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Adana’da doktorun hastalar için 'bakmıyorum' diyerek kaçması tepki çekmişti. Doktorun bu sözlerinin nedeninin Konya'da görevi esnasında öldürülen Ekrem Karakaya cinayeti sonrası iş bırakma eylemi olduğu ileri sürülmüştü. Fakat gerçek bambaşka çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana İl Sağlık Müdürlüğü, bir doktorun acil servisteki hastalara ‘Bakmıyorum’ diyerek alandan ayrıldığı videoyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Güvenlik personeli desteği ve refakat sağlandıktan sonra rutin olarak ‘ayaktan hasta muayenesi’ hizmete devam etmiştir” denildi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Adana Yüreğir Devlet Hastanesi’nde çekilen bir video sosyal medyada tepki çekti. Acil servis kapısında bekleyen onlarca hasta, kendilerine bakmayacağını belirtip servisten ayrılan doktorun tavırları birçok kullanıcı tarafından konuşuldu.

Adana’da acil servisteki onlarca hastaya bakmayı kabul etmeyip kaçan doktorun görüntüsü tepki çekti

İnternete düşen ve çok sayıda kullanıcının paylaşarak tepki gösterdiği videoda, acil doktorunun kendileriyle ilgilenilmesini talep eden hastalara “Bakmıyorum” diyerek servisi terk ettiği ve memur olduğunu ifade eden bir kişinin doktordan sicil numarasını ve ismini istediği anlar yer aldı.

Videonun haber yapılması üzerine Adana İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı.

GERÇEK BAMBAŞKA ÇIKTI

Açıklamada, doktora hasta yakınlarının saldırmaya çalıştığı ifade edilerek şu sözler paylaşıldı;

“Söz konusu video geçen 19 Haziran’da hastanenin yeşil alanında (acil olmayan hastalara ayaktan poliklinik hizmeti verilen birim) yaşanmış olup ilgili birim kabininde yalnız olarak çalışan görevli kadın hekimin kendisine sözel olarak hakaret ve tehditte bulunulması üzerine kendisini güvende hissetmeyip güvenlik personeli refakati olmadan muayeneye devam edemeyeceğini bildirdiği görüntülerdir.

Güvenlik personeli desteği ve refakat sağlandıktan sonra rutin olarak ayaktan hasta muayenesi hizmete devam etmiştir. Söz konusu videoda geçen durumun birkaç gün önce Konya’da yaşanan doktor cinayeti olayından sonra tepki olarak yaşandığı iddiaları tamamen gerçek dışıdır” (İHA)

 

Adana’daki doktorun hastalara ‘Bakmıyorum’ diyerek kaçtığı videoyla ilgili gerçek ortaya çıktı! Dikkat çeken ‘Ekrem Karakaya’ detayı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.