ABD’de yüksek lisansa kabul edilen Doğukan Akkoyun’dan babası Altay Akkoyun’a eğitim davası: ‘Lüks içinde yaşıyor’

Anne ve babası ayrı olan 24 yaşındaki Doğukan Akkoyun, ABD’deki dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan George Mason Üniversitesi'nden yüksek lisans kabulü aldı. Annesinin maddi gücünün yetersiz olduğunu iddia eden Akkoyun, Etiler'de oturan ve ünlü bir finans şirketinde genel müdür yardımcısı olan babası Altay Akkoyun’un lüks içinde yaşadığını, İngiltere'deki lisans programı süresinde de kendisine destek olmadığını ileri sürerek, babasına iştirak nafakası davası açtı. Akkoyun, babasından ABD'de 2 yıl boyunca sürecek eğitiminde okul konaklama ve barınma masrafı için aylık 28 bin TL istedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 yaşındaki Doğukan Akkoyun, Tümay ve Altay Akkoyun çiftin tek çocuklarıydı. Çift, 2018 yılında anlaşmalı olarak boşandı. Annesiyle birlikte yaşamaya başlayan Doğukan, İstanbul’daki bir Fransız lisesinden mezun olan genç çocuk, İngiltere’de Bedfordshire Üniversite’sinin Sporcu Diyetisyenliği Bölümüne girmeye hak kazandı.

4 yıllık bölümü 3 senede bitirerek 2019 yılında lisans bölümünden mezun oldu. Genç adam, İstanbul’a annesinin yanına geri döndü. İngiltere’de mezun olduğu bölümün Türkiye’deki denkliği için yüksek lisans yapması gerektiğini öğrenen Doğukan Akkoyun, geçtiğimiz yıl 2022 dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 251. sırada bulunan ABD’deki George Mason Üniversitesi’nden yüksek lisans hakkı kazandı.

5 6

HAKARETLER ETTİ ŞİRKETTEN KOVDU

Sabah’taki habere göre; annesinin maddi gücünün yetersiz olduğunu bilen Doğukan, Etiler’de bulunan ünlü bir finans firmasında genel müdür yardımcısı olarak çalışan babasından yardım istemek için şirkete gitti.

4 10

İddiaya göre güvenlik, baba Altay’a haber verdiğinde ise, baba oğlunun ofise çıkmasına engel oldu. Oğluna hakaretler ederek şirketten kovdu. Babasının kendisine olan ilgisiz tutumu sonrası eğitim masraflarını ödemeyeceğini duyan Doğukan, Aile Mahkemesine başvurdu.

3 17

ETİLER’DE OTURUYOR LÜKS İÇİNDE YAŞIYOR

Kabul edildiği ABD’deki üniversitenin okul masrafı, konaklama ve yemek gibi masrafları için babasından aylık 28 bin lira maddi yardım talep eden genç adam, ünlü bir şirkette lüks içinde yaşayan ve Etiler’de ikamet eden babasının bu masrafı karşılayabilecek olmasına rağmen yıllardır kendisine maddi veya manevi bir yardımda bulunmadığını ileri sürdü.

2 19

115 BİN DOLAR TUTUYOR

Babasından iştirak nafakası talep ederek yüksek lisans ücretinin iki yıl boyunca tutacağı yaklaşık 115 bin doların (2 milyon lira) bir kısmının babası tarafından ödenmesini talep etti.

1 23

ABD’de yüksek lisansa kabul edilen Doğukan Akkoyun’dan babası Altay Akkoyun’a eğitim davası: ‘Lüks içinde yaşıyor’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.