6’lı masanın sır gibi saklanan adayı Muhtar Kent mi? Muhtar Kent kimdir?

CHP kulislerinden sızan haberlere göre 6'lı masanın Coca Cola eski CEO'su Muhtar Kent'i cumhurbaşkanı adayı göstereceği iddia edildi.

featured

Seçimlere kısa bir süre kala anamuhalefetin içinde yer aldığı 6’lı masanın henüz cumhurbaşkanı adayı çıkaramaması tartışmaların ve iddiaların hızını arttırmaya devam ediyor.

Son olarak CHP’ye yakın gazetecilerin ortaya attığı kulis bilgilerine göre Coca Cola eski CEO’su Muhtar Kent’in 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edildi.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de Muhtar Kent ismine sıcak baktığı belirtildi.

BEN BÖYLE BİR ŞEY İDDİA ETMEDİM’

İddiaların merkezindeki isim olarak gösterilen CHP’ye yakın gazeteci Emin Çapa iddialar hakkında, ”Ben öyle bir şey iddia ETMEDİM. Uyduruyorsunuz. Bahsettiğim kişi kesinlikle Muhtar Kent DEĞİLDİ. Ayrıca bir yıl geçti ve çok sular aktı. Tekrar sorarım ama şu anda başka bir yerdeyiz.” ifadelerini kullandı.

VEDAT MİLOR’DAN MUHTAR KENT ELEŞTİRİSİ

Muhtar Kent’in olası adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan gurme Vedat Milor, ”Muhtar Kent çok saygı duyduğum biri. Kariyeri ve başarıları tartışılamaz. Ancak 6’lı Masa acele etmemeli. Ondan daha az oy alacak birini bulabileceğini düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir