6’lı masa ve CHP karışacak! Ekrem İmamoğlu parti kuruyor

Sabah yazarı Mehmet Barlas, 19 Eylül 2022 Pazartesi tarihli yazısında 6’lı masayı karıştıracak bir iddiayı gündeme getirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir 5 yıl daha beklemeye tahammülü olmadığını söyleyen Barlas, dikkat çeken ifadeler kullandı…

featured

6’lı masada her kafadan farklı bir ses, her partiden farklı bir aday çıkarken ittifakı karıştıracak bir çıkış Sabah yazarı Mehmet Barlas’tan geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tüm siyasi kariyerini cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine kurduğunu kaydeden Barlas, ‘’İmamoğlu’nun bir 5 yıl daha beklemeye tahammülü yok.’’ dedi.

117 kişinin yaralandığı metrobüs kazasında Ahmet Davutoğlu’nun evinden çıkan İmamoğlu’nun İstanbul’u ve İBB’yi düşünmediğini aktaran Barlas, ‘’İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aday gösterilmezse parti kurarak Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacakmış.’’ ifadelerini kullandı.

Mehmet Barlas’ın bugünkü köşesinde yer alan ilgili bölüm şöyle;

6’LI MASADA YENİ PARTİ DEDİKODULARI

İç siyaset gündeminde ise insanların sakızı haline gelen 6’lı masanın yeniden toplanması var. CHP rozetini çıkararak açıkça Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu’nu partisi dışında desteklemeyen yok. CHP’li Bülent Kuşoğlu “Kılıçdaroğlu aday olmazsa masa dağılır” dese de bu tehdidi kimse ciddiye almadı.

6’lı masada kriz yaratacak buluşma: Ali Babacan, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ne istedi?

6’lı masada adaylık yarışı arap saçına dönerken şimdi de CHP’de doğacak yeni parti dedikoduları var. İddialara göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aday gösterilmezse parti kurarak Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacakmış.

Tüm siyasi kariyerini Cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine kuran Ekrem İmamoğlu’nun bir 5 yıl daha beklemeye tahammülü yok. 117 kişinin yaralandığı metrobüs kazasında Ahmet Davutoğlu’nun evinde çıkan İmamoğlu’nun aklında ne İstanbul var ne de İBB. Bundan da geri adım atacak gibi görünmüyor.

Yani seçim kazanı 6’lı masa için fokurdamaya başladı. Henüz masanın diğer gizli ortakları FETÖ ve HDP isteklerini masaya koymuş değil. Onlar da beklentilerini sıralarsa seyredin o zaman eğlenceyi…

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir