56 yaşındaki Şükriye Tutkun’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: “Keşke benim de babam olsaydın”

featured

Türk halk müziği sanatçısı Şükrüye Tutkun, 2017 yılında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın torunuyla olan fotoğrafını yayınlayıp “Keşke benim de böyle bir babam olsa ya da keşke benim de babam olsa diyesim geliyor” yazdığı paylaşımını tekrar alıntıladı.

“ERDOĞAN KEŞKE BENİM BABAM OLSAYMIŞ”
Tutkun, alıntıladığı paylaşıma “Sene 2017 “Keşke benim de böyle bir Babam olsa” demiştim sene 2021 oldu, linç edileceğimi bile bile, aynı cümleyi tekrar kurmak istiyorum. “Keşke benim Babam olsaymış” Ama benim değil tüm Türkiye’nin Babası. Babasızların babası” yazdı.

ŞÜKRİYE TUTKUN KİMDİR?
19 Eylül 1965 tarihinde Gürcü kökenli Artvinli bir ailede Kocaeli’nde doğan Tutkun, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şan bölümü mezunudur.

Sanatçı, Afşar Timuçin’den estetik ve felsefe, Filiz Ali’den Opera Tarihi, Cenan Akın’dan armoni, İlteriş Sun’dan solfej, Yekta Kara’dan sahne dersleri aldı. Etnomüzikolog Tugay Başar ile çocuk yuvalarında müzik öğretmenliği ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Konservatuvarda okuduğu yıllarda değişik zamanlarda TRT Gençlik Korosu, İstanbul Operası Gençlik Korosu, St. Antoine Kilisesi Korosu’nda soprano olarak görev alan Tutkun, Muammer Ketencoğlu, Zülfü Livaneli, Fahir Atakoğlu, Atilla Özdemiroğlu, Ali Osman Erbaşı gibi sanatçılarla çalışmıştır.

Pilastip Show’da eski başbakanlardan Tansu Çiller karakterini seslendiren sanatçı çizgi ve dizi filmde, ayrıca reklam filmlerinde seslendirmeler yapmıştır.

Sanatçı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen Sultan Gelin Müzikali’nde başrolde oynamıştır.

Şimdilerde TRT Okul’da Hayata Tutunanlar isimli programın sunuculuğunu yapmaktadır

 

aykiri.com.tr

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir