‘Dolar 3 TL’yi geçerse yüzüme tükürün’ diyen ekonomi ‘dehası’ Yiğit Bulut’un fantastik tweeti: ‘Malınızı ucuza kaptırmayın’

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, ‘’Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçti’’ dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Rusya’nın AB ülkelerine doğalgaz akışını durdurmasının ardından Türkiye’de ev sahiplerine “çağrı” yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rusya’nın kararı için “İlahi Adalet!” diyen Bulut, “Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçti. İstanbul, İzmir, Antalya ve birçok ilde oteller kışı dolu geçireceği gibi ev alım ve kiralama için harekete geçtiler! Malınızı ucuza kaptırmayın. Muhtaçlar!” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin ekonomi dehaları Berat Albayrak ve Yiğit Bulut’un güldüren dolar yorumları yeniden gündemde…

“ÇARPITTILAR”

Bulut, çağrısının gündem haline gelmesi üzerine Twitter hesabından yeni bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Dostlar, Bu ülkede her bilgiyi, her fikri hatta her sözü çarpıtanlar oldukça doğruyu tartışarak bulamayız. AB ülkelerinden bu kışı geçirmek üzere Türkiye’ye bir geçici taşınma dalgası olabilir haberini paylaşınca çarpıttılar çarpıttılar.

Bu bilgi hayata geçerse önemli. Neden mi? Çalışanlar için belki kışın kapanan oteller kapanmayacak, otele mal veren esnaf için belki kışın kesilen mal alımı devam edecek, bazı bölgelerde boş duran talep görmeyen gayrimenkuller ilk defa kışın da kiralanacak…

Avantaj ve dezavantaj olacak bir çok yeni dinamik Gelişecek. AB ülkelerinde bu fikir tartışılıyor biz de hazırlıklı olalım deyince alıp çarpıttılar. Türkiye’de yazlık ev diye yapılan sitelerin yüzde 90’ı kışı boş geçiriyor!

Malınızın değerini bilin deyince kötü olduk. Bilmeyin arkadaşlar böyle bir denklem ortaya çıkarsa ben söylememiş olayım, siz de fikren hazır olmadığınız için her alanda yeni denklemi avantajlı konuma çevirmeyin. Bildiğiniz gibi devam edin!”

Rus petrol şirketi Gazprom, üç gün boyunca kapalı olacağı duyurulan Kuzey Akım-1 boru hattında tespit edilen yağ sızıntısı nedeniyle Avrupa’ya gaz akışının süresiz olarak durdurulduğunu açıklamıştı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir