2023 Milli Piyango’da büyük ikramiye Giresun, Bursa ve İstanbul’a gitti

Her yıl olduğu gibi bu yılbaşı gecesinde de tüm ülkede yaşanan yılbaşı çekilişi heyecanı, kazanan biletin açıklanmasıyla birlikte son buldu. Çekilişin tamamlanmasının ardından Milli Piyango büyük ikramiye kime çıktı sorusu milyonların gündemini meşgul etti. Bu yıl büyük ikramiye 200 milyon TL olarak belirlendi ve tamamı dağıtım garantili olarak çekildi. Dün gece yapılan açıklamaya göre Milli Piyango 2023 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 4 çeyrek bilete isabet etti. İşte Milli Piyango yılbaşı çekilişi ile ilgili merak edilenler...

featured

Milli Piyango 2023 yılbaşı çekilişi 31 Aralık gecesi yapılan büyük ikramiye çekilişi ile tamamlandı. Büyük ikramiyenin isabet ettiği şanslı numaralar belli oldu. Milli Piyango 2023 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 4 çeyrek bilete isabet etti. Büyük ikramiye kazanan numara 6530303 oldu. Aylardır merak edilen talihli il ve ilçeler de netleşti. İşte detaylar…

BÜYÜK İKRAMİYE KİME, HANGİ İLE ÇIKTI

Milli Piyango 2023 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 4 çeyrek bilete isabet etti.

Büyük ikramiye kazanan numara 6530303 oldu.

BÜYÜK İKRAMİYEYİ KAZANAN İL VE İLÇELER ŞÖYLE AÇIKLANDI

200 milyon TL’lik büyük ikramiyenin çıktığı talihli iller şu şekilde açıklandı;

Giresun-Merkez

İstanbul-Şişli

Bursa-Osmangazi

MPİ’den alınan online bilet

BÜYÜK İKRAMİYE NASIL DAĞITILACAK

Büyük ikramiyenin, satılan 4 çeyrek bilete ya da 2 yarım bilete denk gelmemesi durumunda, büyük ikramiyenin tamamı, bilet payına (tam, yarım, çeyrek) bakılmaksızın, ödülün isabet ettiği satılan bilet(ler) arasında eşit olarak paylaştırılacak.

BİLET SORGULAMA EKRANI-TIKLAYINIZ

MPİ TAMAMI DAĞITIM GARANTİSİ NEDİR

Büyük ikramiye, satılan 1 çeyrek ya da 1 yarım bilete çıkarsa, 200 milyon TL’lik tamamı şanslı bilet sahibinin olacak.

Büyük ikramiye, satılan 2 çeyrek bilete çıkarsa, her iki talihli 100’er Milyon TL olacak.

Büyük ikramiye, satılan 3 çeyrek bilete çıkarsa, 200 Milyon TL üçe bölünerek talihlilere dağıtılacak.

Büyük ikramiye, satılan 4 çeyrek bilete çıkarsa, 2 yarım bilete ya da 1 tam bilete çıkarsa, her zamanki gibi bilet payına göre dağıtılacaktır.

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ BÜYÜK İKRAMİYE NE KADAR

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde dağıtılacak toplam ikramiye tutarı 1 milyar 395 milyon 900 bin TL olarak açıklandı.

İkramiye kategori sayısı 13’ten 15’e çıkarılırken, çekilecek olan kod sayısı da 622’den 1.012’ye yükseltildi. Böylece daha fazla sayıda kişi daha fazla ikramiye kazanma şansına sahip olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir