Ziya Selçuk’un istifasıyla boşalan Milli Eğitim Bakanlığı görevine Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı! Mahmut Özer kimdir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi eski Rektörü, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer Milli Eğitim Bakanı oldu. Bir süre önce istifasını veren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Ziya Selçuk’un istifasını kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gece Mahmut Özer’i Milli Eğitim Bakanı olarak atadı.

Mahmut Özer Kimdir?

5 Mayıs 1970 yılında Tokat’ta doğan Mahmut ÖZER, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden (1992) mezun olmuştur. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır.

Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamlamıştır.

1994-2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, 2002-2010 yıları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Milli Egitim Yardimciligina Atanan Mahmut Ozer 11128684 5467 M

28 Kasım 2010-4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olan Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığı yapmıştır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan vekilliği ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyeliği görevlerini de yürüten Özer, 4 Ekim 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı görevine atanmıştır. Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanmıştır.

Ziya Selçuk’un istifasıyla boşalan Milli Eğitim Bakanlığı görevine Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı! Mahmut Özer kimdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.