Zincir marketler için çok konuşulacak adım! Ekmek ve sigara satışı yapamayacaklar…

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, getirilecek yasal düzenleme ile zincir marketlerin ekmek ve sigara satabilmesinin önüne geçileceğini açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nın 27. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Palandöken, zincir marketlere sigara ve ekmek satış yasağı getirilmesine ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

“SİGARA VE EKMEĞİ SADECE BAKKALLAR SATACAK”

Bakkalların sorunlarını gündemde tuttuğunu belirten Palandöken, “Yapacağız diyorlar ama ben zaten bunları yaptım. Devletin en üst kademesiyle konuşup, bu meselelerin halliyle ilgili de önemli çalışma yaptık. Biliyorsunuz, Meclis’te yasa. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak.

“PAZAR GÜNÜ AVM’LER KAPATILSIN” TALEBİ

Açma kapama saatleri yılladır söylediğimiz şey. Ama maalesef bu pazar günleri AVM’ler ve zincir marketlerin açılmamasıyla ilgili sorunun çözülmemesinin nedeni bu işi yapan insanların tamamının ticaretten menni gibi bir şeydir. Biz sizi o pandemi sürecinde de iş yerlerinizi açtırdığımız gibi o dönemde de zincirlerin diğer ürünleri satmamasını temin eden bir arkadaşım.” diye konuştu.

“HAKKINIZI ÖDEYEMEM”

Palandöken, tekel bayilerine ayrımcılık yapmadığını da sözlerine ekleyerek, “Alkolmüş satıyormuş, ayrımcılık yapıyormuş. Ben hayatımın hiçbir döneminde sizin hakkınızı ödeyemeyecek vefaya sahibim” ifadelerini kullandı.

Zincir marketler için çok konuşulacak adım! Ekmek ve sigara satışı yapamayacaklar…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.