Eşi Zeynep Erzi ile boşanma aşamasındaki Murat Erzi, kayınpederi Cafer Tayyar Akçay’ı 8 kez bıçaklayıp, başına keserle vurarak öldürdü

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşayan Murat Erzi, tartıştığı kayınpederi Cafer Tayyar Akçay’ı 8 kez bıçaklayıp keserle başına vurarak öldürdü. Başına keserle vurarak ağır yaraladığı, boşanma aşamasındaki eşi Zeynep Erzi’nin ise tedavisi devam ediyor.

featured

Boşanma aşamasında olduğu için bir süre önce Bursa’daki babası Cafer Tayyar Akçay’ın (65) evine yerleşen 4 çocuk annesi Zeynep Erzi (37), önceki gün babasıyla Darıca’ya, eşi Murat Erzi‘nin (40) yanına geldi.

Murat Erzi ile eşi Zeynep Erzi ve kayınpederi Cafer Tayyar Akçay arasında tartışma çıktı. Murat Erzi, bu sırada kayınpederini bıçaklayıp, keserle başına vurdu; araya giren eşinin de başına çekiçle birkaç kez vurdu.

BABA ÖLDÜ, KIZI AĞIR YARALI

İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Cafer Tayyar Akçay’ın duran kalbi, sağlık görevlilerince yapılan kalp masajıyla yeniden çalıştırıldı. Sağlık durumu kritik olan Akçay, kaldırıldığı Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurtarılamadı.

Zeynep Erzi ise Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tedaviye alındı. Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Murat Erzi, çıkarıldığı hâkimlikçe tutuklandı.

“KAFASINDA GÖÇÜK VARDI”

‘Cafer Tayyar Akçay’ın cenazesi, MHP Çayırova Belediye Meclis üyesi olan kardeşi Davut Akçay tarafından Adli Tıp’taki işlemlerin ardından teslim alındı. Akçay, ağabeyinin cenazesini kendisinin yıkadığını söyleyerek, “Ağabeyimin cenazesini yıkarken 4 bıçak yarasının kalbinde, 2 bıçak yarasının karnında, 1 bıçak yarasını sol ayağında olduğunu gördüm. Ayrıca sol kolunda kesik vardı. Bir de sanırım keserle vurulduğu için kafasında bir göçük vardı” dedi.

Cafer Tayyar Akçay’ın cenazesi, bugün memleketi Eskişehir’de Emek Mahallesi’ndeki Zümrüt Camii’nde öğle vakti kılınan namaz sonrası toprağa verildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir