Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi’nde ‘seks kaseti’ şantajı: “Patlatmazsam adam değilim!”

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, yeni kurulan siyasi partilerden birinde yaşanan kirli tezgahı bugünkü köşesine taşıdı. Pehlivan'ın yazısında isim vermediği siyasi partinin ise Zafer Partisi olduğu iddia edildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü köşe yazısında Türk siyasetinde yaşanan bir skandalı aktardı. Bir partinin Genel Başkan Yardımcısının fail olduğu olayı okuyanlar “Bu kadar da olmaz” dedi.

“Kendisini muhalefet cephesinde konumlandırmış yeni kurulan bir parti…” diyerek parti ismi vermekten kaçınan Pehlivan, parti kurmaylarının toplantısında yaşanan bir olayı aktardı.

“İki genel başkan yardımcısı yumruk yumruğa birbirine giriyor. Ve biri diğerini herkesin önünde “Senin de kasetlerini patlatmazsam, ben de adam değilim!” diyerek tehdit ediyor. O anlara tanık kimse sesini çıkarmıyor.” diyen Pehlivan, “Parti yönetimine sorsanız “Beklediğimiz gelişmeler, bir klikti onlar, ayıklandılar” diyor. İstifa edenlerin bazılarına kulak kabarttığınızda ise insanın tüylerini ürperten iddialarla karşı karşıya kalıyorsunuz.” dedi ve hangi birini yazayım diyerek isyan etti.

CİNSEL İÇERİKLİ KASETİN Mİ VAR?

Pehlivan, üst düzey bir parti yöneticisinin yaşadıklarını şu sözlerle aktardı: “Bir üst düzey yönetici, partideki tüm görevlerinden sessiz sedasız ayrıldı. Konuşulan o ki istifaya giden yolda çok kirli bir tezgâh vardı. Zira başka partiden bir siyasetçiyle ilişkisi olduğu dedikodusu parti içinde yayılmıştı. Bu duruma karşı destek beklerken, o kişi, genel başkanından “Senin cinsel içerikli yazışmaların ve kasetin var mı?” diye telefon alacaktı.”

ODALARDA “BÖCEK” İDDİASI

Parti genel başkan yardımcılarının odasına takılan saatler içinde ‘böcek’ olduğunu düşünenlerin sayısının arttığını söyleyen Pehlivan, olayın failinin bir genel başkan yardımcısı olduğunu da ekledi. “Herkes tek bir ismi işaret ediyordu.” diyen Pehlivan, o genel başkan yardımcısının daha önce verdiği bir demeçteki şu sözlerini hatırlattı: “Aylardır üzerinde çalıştığım bir sistemle WhatsApp mesaj içeriklerini değiştirebiliyoruz” 

ZAFER PARTİSİ’NDE ADEM TAŞKAYA DEPREMİ

Pehlivan’ın isim vermeden işaret ettiği kişinin ise Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya olduğu iddia edildi.

İYİ Parti’nin eski Medya ve Propagandadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, İYİ Parti’de üst görevlerde bulunan birçok kişinin ABD Kongresi tarafından fonlanan “Denge ve Denetleme Ağı” (DDA) adlı kuruluşla bağlantılı olduğunu iddia etmişti.

“Karanlık odaların politika planlayıcısı” yine devrede! Ümit Özdağ, manipülasyona devam ediyor…

Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi’nde ‘seks kaseti’ şantajı: “Patlatmazsam adam değilim!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.