Yüzsüzlükte Hadi Özışık seviyesi! Veyis Ateş’e mesleği bırakma çağrısı yaptı…

featured

Sedat Peker ile görüntülü sohbeti ortaya çıktıktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Hadi Özışık, Sedat Peker’in hakkında suçlamalarda bulunduğu Veyis Ateş’e meslektaşlarından özür dileyerek gazeteciliği bırakması çağrısında bulundu.

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, ‘Perde Arkası’ programında, Veyis Ateş’in hakkındaki iddialar karşısında sessiz kaldığını belirterek şöyle dedi:

KENDİSİNİ ARADIM

Şimdi gündemde kim var. Hadi Özışık ve Süleyman Özışık gitti. Sırada Veyis Ateş var değil mi? Veyis Ateş görüştüğüm bugüne kadar çok değer verdiğim bir arkadaşımdır. Kendisiyle ilgili iddialar ortaya atıldığından itibaren çıkıp konuşmasını istedim. Defalarca aradım. Konuşmadı. Habertürk yönetiminin talebine rağmen suskun kalmayı tercih etti. Saygı duydum, peki dedim, sen bilirsin dedim. Ama hala aynı görüşteyim.

KONUŞMASI GEREKİYOR

Yoksa bir açığı kaydı kuydu olmadığına inanıyorsa Veyis’in çıkıp konuşması gerekiyor. Veyis konuşmadığı sürece hem kendine hem de çalıştığı kuruma yani Habertürk’e zarar verecektir. Zaten Fatih Altaylı’nın son yazısından sonra bana göre konuşması şart oldu. Orta yerde bir ses kaydından bahsediliyor. Bir şantajdan bahsediliyor. 10 milyon Euro iddiaları karşısında susmak çözüm değil. Veyis’in çıkıp konuşması lazım.

10 MİLYON EURO’YU KİMİN İÇİN İSTİYOR?

Eğer bu konuda suskun kalırsa Kendine büyük kötülük yapar. Fatih Altaylı daha bu ses kayıtları vs. bunlar ortaya çıkmadan birkaç kez yazı yazdı. Veyis Ateş açıklama yapma gereği duymadı. Yani Fatih Altaylı’nın çağrısını da Habertürk yönetiminin çağrısını da dikkate almadı susmayı tercih etti. İddialar çok vahim. Veyis’in çıkıp açıklama yapması lazım. Veyis neyin pazarlığını yapıyor? 10 milyon euroyu kimin için istiyor. Niye hakem olmak istiyor. Bu soruların tamamının karşılık bulması gerekiyor.

SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM

 

Sevilay Yılman’da bu konuyla ilgili yazı yazarken Aynı kurumda çalıştığı Veyis’e sesleniyor. Açıklama yap diyor. Ama Veyis’te hala bir ses yok. Vallahi söyleyecek söz bulamıyorum. Bundan sonra yapılacak tek şey ama tek şey Veyis’in çıkıp ne olmuşsa ne yaşamışsa bu paraları ne için istemişse, kimin için istemişse, kimler için hakem olmak istemişse açıklama yapması gerekiyor.

‘Şerefsiz’ olduğu ispatlanan Hadi Özışık, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden de kovuldu!

SUSMAYA DEVAM EDERSE GAZETECİLİK YAPAMAZ

 

Yapmazsa bu iddiaları çürütmezse suskun kalmaya devam ederse bu işin altından kalkamaz. Dahası ve en önemlisi eğer Veyis Ateş susmaya devam ederse maalesef Türkiye’de bir daha gazetecilik yapamaz. Zaten Veyis bu açıklamayı yapmazsa bugün olmazsa yarın ya Sezgin Baran Korkmaz o açıklamayı yapacak. Ya da elimde kaydın var diyen Sedat Peker o ses kaydı ya da neyse o kaydını yayınlayacak. O yüzden Veyis’e sesleniyorum. Çık konuş kardeşim. Ne olmuşsa dosdoğru anlat. Ha benim söyleyecek sözüm yok diyorsan o zaman yapacağın başka bir şey var. Onu da zaten sen biliyorsun. Meslektaşlarından özür dilemek ve bu mesleğe veda etmek.

‘SOYLU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALI’

Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi ve kardeşi Süleyman Özışık için vakit kaybetmeden suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak, bu konu ile ilgili de suç duyurusunda bulunulmasını gerektiğini öne sürdü.

Özışıklar Çetesi’ne baskın! Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın evinde yapılan aramada bilgisayar ve cep telefonlarına el konuldu…

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir