Yusuf Kaplan’dan Erdoğan’a açık tehdit!

featured

Köşesinde, İstanbul Sözleşmesi hakkındaki tartışmalara katılan Kaplan, işi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdide kadar vardırdı…

Daha önce Şehir Üniversitesi’ne kayyum atanmasıyla ilgili karara ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “vebale girmekle” suçlayan ancak daha sonra geri adım atarak özür dileyen Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan yine haddini aşan ifadeler kullandı.

Kaplan, Abdurrahman Dilipak’ın tepki toplayan sözlerine destek vererek ‘tehdit’ olarak gördüğü İstanbul Sözleşmesi’ni çöpe atması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu.

İstanbul Sözleşmesini, “insanları cinsiyetsizleştirmenin toplumsal cinsiyet mühendisliği projesi” olarak adlandıran Kaplan, bunun ‘Yaratıcı’ya “Ben senin verdiğin cinsiyeti kabul etmiyorum, reddediyorum’ demek olduğunu iddia etti.

Sözleşmeyi savunan Kadem’e tepki gösteren yazar, “Ama durduğu yer Müslümanca bir yer değil. Belki farkında olmadan bizim değerlerimizin altını oyan bir yer. Ailenin ve toplumun geleceği açısından da, AK Parti’nin geleceği açısından da çok sorunlu hatta tehlikeli bir yer” ifadelerini kullandı.

Kaplan şöyle yazdı;

“Şunu bilelim: Bu toplumu, son iki asır o büyük yok oluş mevsiminde aile ayakta tuttu. Aileyi de güçlü, sarsılmaz akîde. Akîde çökerse, aile çöker. Aile çökerse toplum ayakta duramaz. Toplum çökerse ülke silinir gider tarihten -Allah muhafaza!

Bir yanlışlık var, bir yerde büyük bir yanlışlık yapılıyor: Aile çöküyor! Uygulanan politikalar çok yanlış bu konuda. Müslüman, muhafazakâr bir partinin iktidarında ailenin çökmesi olacak iş değil, bunun vebali var!

Bu ülke kadına cinayeti önleyecek yasa yapmaktan âciz mi, yapmayın Allah aşkına!

Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi’ni çöpe atmalı, bizim insanı yücelten asil medeniyet değerlerimize dayalı, dünyaya da model olabilecek kadına cinayeti, şiddeti önleyecek örnek bir yasa yapılması talimatı vermeli!

Eğer İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp çöpe atmazsa, sonunu hazırlamış olur iktidar! Benden hatırlatması.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir