Yunan zulmü! 1 kişiyi öldürdüler, 108 düzensiz göçmeni Mehmetçik kurtardı

MSB, Yunanistan tarafından yasa dışı yollarla Türkiye'ye gönderilmek istenen 107 düzensiz göçmenin Türk askeri tarafından kurtarıldığını açıkladı.

featured

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada, Edirne sınırında devriye timleri tarafından 12 Ağustos’ta aralarında bir erkek cesedinin de bulunduğu 108 düzensiz göçmene ulaşıldığı bildirildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerle yapılan mülakatta ölen kişinin Yunan askerlerinin darbesi sonucu kafasını yere çarparak hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, düzensiz göçmenlerin sağlık kontrollerinin yapılması için hastaneye sevk edildiği, cesedin ise savcılık talimatı ile otopsi yapılmak üzere Edirne Adli Tıp Kurumuna teslim edildiği kaydedildi.

Göç İdaresi: ‘Yılbaşından beri 69 bin 692 düzensiz göçmen sınır dışı edildi’

MSB, düzensiz göçmenlerin Yunanistan’da yaşadıklarını aktardıkları videoyu da paylaştı. Görüntülerdeki kişiler, dört gün boyunca aç ve susuz bırakıldıklarını, paralarına, telefonlarına ve yanlarındaki her şeye el konulduğunu, sınır dışı edilmeye zorlandıkları esnada kötü muameleye maruz kaldıklarını anlattı.

Yakalandıkları günden itibaren hapishanede tutulduklarını söyleyen göçmenler, aynı durumda yüzlerce kişinin halen Yunan birliklerinin elinde yaşam mücadelesi verdiğini ifade etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir