ABD’yi sarsan ırkçı cinayet! Ünlü rapçi Young Dolph öldürüldü…

featured

“Young Dolph” olarak tanınan 36 yaşındaki ünlü rapçi Adolph Robert Thornton Jr., cinayete kurban gitti. US Weekly’in haberine göre; olayın Tennessee’deki bir kurabiye dükkanında meydana geldiği açıklandı.

Dükkanın sahibi Maurice Hill, yaptığı açıklamada kurabiye almak için dükkana giren rapçinin, kimliği belirsiz saldırgan tarafından silahla vurularak öldürüldüğünü aktardı.

Bir başka görgü tanığı ise bir aracın dükkana yanaşıp, penceresinden ateş açtığını dile getirdi.

YOUNG DOLPH KİMDİR?

Adolph Robert Thornton Jr., 27 Temmuz 1985’te Chicago’da doğdu. 2 yaşındayken ailesi Memphis, Tennessee’ye taşındı. İki kız kardeşi ve iki erkek kardeşi vardı. Rapçi Juice Wrld ile kuzen olan Dolph büyükannesi tarafından büyütüldü.

Dolph, Güney Memphis’te bulunduğu toplulukta , akranlarının birçoğunun ebeveynlerinin yaşadığı sorunlar nedeniyle büyükanneleri tarafından büyütüldüğünü söyledi.

2008’de Young Dolph ilk mixtape Paper Route Campaign’i yayınladı.

2016’da Young Dolph, OT Genasis’in hit çift ​​platin teklisi ” Cut It “de yer aldı. O yılın ilerleyen saatlerinde , bağımsız Paper Route Empire etiketi altında ilk albümü King of Memphis’i çıkardı ve Billboard 200’de 49. sıraya kadar yükseldi.

Ertesi yıl, Dolph Yo Gotti’ye karşı “Play Wit Yo’ Bitch” başlıklı bir diss parçası yayınladı ve Gotti’nin bir yanıt şarkısı yayınlamasını istedi.

İki hafta sonra, Şubat 2017’de Dolph, “Play Wit Yo’ Bitch” için bir müzik videosu yayınladı ve ertesi gün, Young’ın aracı Charlotte, North Carolina’da Central Intercollegiate Athletic’teki bir performans için şehirdeyken silah sesinin hedefi oldu. Arabasının 100’den fazla kez vurulduğu ancak kurşun geçirmez panellerle donatıldığı bildirildi.

Vurulmanın ardından Blac Youngsta ve diğer iki adam tutuklandı, ancak suçlamalar daha sonra yetersiz kanıt nedeniyle düştü. Young Dolph, ikinci stüdyo albümü Bulletproof’u tanıtmak için çekimden gelen reklamı kullandı. Dolph birden çok kez vuruldu ve Şubat 2018’de, bu önceki olaya atıfta bulunarak genişletilmiş Niggas Get Shot Everyday oyununu yayınladı.

2020 yılının başlarında Dolph’un çocuklarıyla daha fazla vakit geçirmek için müziği emekliye ayırmayı düşündüğü ve Memphis’te daha sık görüldüğü söylentileri ortaya çıktı.

Instagram’da Dolph, “Müzik işini bırakmayı çok düşünüyorum çünkü gerçekten 7/24 çocuklarımla birlikte olmak istiyorum” yazdı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki COVID-19 pandemisi sırasında Dolph , küresel durumu vurgulamak ve ele almak için cerrahi maske takan bireyleri öne çıkarmak için tek “Sunshine”ı yayınladı.

Dolph’un yedinci albümü Rich Slave 14 Ağustos 2020’de yayınlandı.

5 Mart 2021’de Dolph ve Key Glock, “Aspen” adlı single’ı yayınladı ve ardından ikinci ortak albümleri Dum and Dummer 2, 26 Mart 2021’de 20 parça ile yayınlandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir