Yoshinori Moriwaki’den İstanbul için korkutan uyarı

Yüksek İnşaat Mühendisi ve deprem uzmanı Japon Yoshinori Moriwaki İstanbul'un bazı ilçeleri için uyarılarda bulundu. İşte o ilçeler..

featured

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından uzmanlar İstanbul depremi hakkında yaptıkları tahminler ile uyarılarda bulunuyorlar.

istanbul deprem haritası

Birçok deprem uzmanı İstanbul depreminin yaklaştığını ve İstanbul’da bulunan bazı bölgelerin olası bir depremde büyük hasar alacağını dile getiriyor. Yüksek İnşaat Mühendisi ve deprem uzmanı Japon Yoshinori Moriwaki İstanbul’un bazı ilçeleri için uyarılarda bulundu.

Yoshinori Moriwaki yaptığı açıklamada “Ataköy, Avcılar, Küçükçekmece, Büyükçekmece’nin zeminleri iyi değil. Buraların zemini Hatay’daki gibi. Burada büyük bir sıvılaşma var.” ifadelerine yer verdi.

Moriwaki ayrıca Zeytinburnu, Fatih, Kağıthane, Esenyurt bölgelerinde ciddi bir dönüşüm olması gerektiğini dile getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İstanbul’da 1,5 milyon riskli konutu belirlediğimiz iki rezerv alana, hem Anadolu hem Avrupa Yakası’na taşıyacağız” ifadelerine yer vermişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir