Yolsuzlukla mücadele bahane çıktı! Rasim Arı, AK Parti’den uçkuru yüzünden kovulmuş

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Nevşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılıp, İYİ Parti'ye katılan Rasim Arı, partide istifa krizine neden oldu. İYİ Parti Nevşehir Teşkilatı'ndan 4 isim istifa etti. Öte yandan sosyal medyada Rasim Arı'nın AK Parti'den kovulmasına sebep olan ses kayıtları yayınlandı.

featured

2021 yılında sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Nevşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden ancak çapkınlık dosyası yüzünden istifasının istendiği ortaya çıkan Rasim Arı, dün İYİ Parti‘ye katıldı. Arı’nın rozetini, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

İYİ PARTİ NEVŞEHİR TEŞKİLATI İSTİFA ETTİ

Genel merkezle fikir ayrılığına düştüklerini belirten İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Alihan Kuzeyli, İYİ Parti Nevşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Usalan, Milletvekili Aday Adayı Musa Ertaş ve Ürgüp eski İlçe Başkanı Yakut Karagöz partilerinden istifa etti.

İstifasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Kuzeyli, şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanlığı adaylığında da milletvekili adaylığında da teşkilatımızın ve şehrimizin görüşlerini harfiyen genel merkeze ilettik. Geldiğimiz noktada her iki adaylık hususunda da genel merkezimiz ile fikir ayrılığına düşmüş bulunmaktayım. Teşkilatçılığın özünün, hasının teşkilata emek verenleri ezmemek, yok saymamak olduğunu öğrenerek büyüdüm. Ne var ki gelinen noktada Nevşehir’in yerel teşkilatı yok sayılmış, “siz bilmezsiniz, biz biliriz’’ denilmiştir. Şahsi olarak hiçbir makam, mevki ve menfaati bulunmayıp tek gayesi Türk milleti ve Nevşehir olan bir Türk gencinden ötesi de değilim.

Bu süreçte Nevşehir’e hizmet için birlikte mücadele ettiğimiz eşimden, abilerimden, ablalarımdan, kardeşlerimden, kurucularımızdan, yöneticilerimizden ve üyelerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum. ’Hata yapsa da görevden alsak’ diye bekleyen genel merkez emir erlerine fırsat vermeden, hiçbir sağlık sorunum olmamasına rağmen, teşkilatımın yok sayılmasına tepki olarak ‘’mahkeme, kadıya mülk değildir’’ düsturumuzla il başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Yakamdaki onur rozeti, Türk milletinin bir ferdi olmaktır.

SES KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Dün akşam Twitter’da ortaya çıkan bir ses kaydında ise Rasim Arı’nın yasak aşkıyla olan telefon görüşmeleri ortaya çıktı. Yolsuzlukla mücadele için istifa ettiğin söyleyen Arı’nın ses kaydı sosyal medyaya düşer düşmez Nevşehirli vatandaşlar Rasim Arı’ya büyük tepki gösterdi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir