Tepkilerin odağındaki Yediiklim Yayınevinin öğretmenlerinden Mehmet Bilge Yıldız: ‘İntihar edeceğim’

KPSS'de çıkan soruların Yediiklim Yayınevi'ne ait bazı deneme kitapçıklarında bulunduğu iddiaları üzerine inceleme başlatıldı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, görevinden alınırken, sınav ise iptal edildi. Tepkilerin odağındaki yayınevinin deneme yazarlarından Mehmet Bilge Yıldız, bir diğer meslektaşı ile sosyal medyada canlı yayın açtı. Yıldız, "Hepimizin ailesi var. Hiçbir şey ispatlanmış değil, her şey inceleniyor. İğne deliği kadar bir şey bulsunlar intihar edeceğim." ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Temmuz’da gerçekleştirilen KPSS’de çıkan sorularının Yediiklim Yayınevi’nin deneme sınavındaki sorularla aynı olduğu iddiaları gündemden düşmüyor. İddialar üzerine Devlet Denetleme Kurulu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunurken ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Yeni başkan ise Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy oldu. Ersoy son olarak iddialardan dolayı sınavın iptal edildiğini açıkladı.

YAYINEVİNE BASKIN YAPILDI

İncelemelerini sürdüren ekipler ise dün gece yayınevine ait 2 adreste arama yaptı. Adreslerdeki çok sayıda materyale ve soru örneklerine el konuldu.

KPSS soruşturmasında arama yapılan Yediiklim Yayınevinden garip savunma! İnsanların aklıyla alay ediyorlar

“BİR ŞEY BULSUNLAR İNTİHAR EDECEĞİM”

Öte yandan yayınevinin deneme sınavları için soru yazan öğretmenlerden ikisi sosyal medyada canlı yayın açtı. Öğretmenlerden Mehmet Bilge Yıldız, “Hepimizin ailesi var. Hiçbir şey ispatlanmış değil, her şey inceleniyor. İğne deliği kadar bir şey bulsunlar intihar edeceğim. Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

Tepkilerin odağındaki Yediiklim Yayınevinin öğretmenlerinden Mehmet Bilge Yıldız: ‘İntihar edeceğim’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.