Yargı dizisine bir kötü karakter daha! Avukat Seda kimdir? Nergis Öztürk hakkında her şey…

featured
service

Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Yargı dizisi her bölümüyle izleyicileri ekrana kilitlemeye devam ediyor. Son olarak Avlu dizisinde canlandırdığı Zerrin karakteriyle adından söz ettiren Nergis Öztürk, diziye dahil oldu.

AVUKAT SEDA OLARAK DİZİYE GELDİ

Nergis Öztürk, dizide Onur Duymaz’ın canlandırdığı Engin karakterinin avukatı ve aynı zamanda teyzesi Seda rolüyle izleyicilerin karşısına çıktı.

Son bölümde tutuklanarak cezaevine gönderilen Engin karakteri, kirli planlarını Avukat Seda üzerinden gerçekleştirecek.

NERGİS ÖZTÜRK KİMDİR?

Nergis Öztürk, 25 Mayıs 1980 yılında Kocaeli Kandıra’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu Nergis Öztürk, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ileri oyunculuk yüksek lisansı yaptı.

nergis ozturk instagram

İlk sinema oyunculuk deneyimini Haluk Bilginer, Beyazıt Öztürk ve Ayşen Gruda’nın da rol aldığı ‘Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?’ ile gerçekleştirdi.2005 yılında “Körfez Ateşi” dizisi ile televizyon dünyasına adım atan Nergis Öztürk, “Bunu Yapan İki Kişi” adlı tiyatro oyunundaki performansıyla X. Lions Tiyatro Ödülleri’nde en iyi komedi kadın oyuncu ödülü aldı. Nergis Öztürk ayrıca; “Barda”, “Kızlar Yurdu”, “Hatırla Sevgili”, “Kıskanmak”, “Gişe Memuru”, “Yeraltı”, “Avlu” gibi birçok dizi ve filmde yer aldı.

FEuys 5XIAIeTDA

Nergis Öztürk kendisi gibi oyuncu olan Cemal Toktaş ile evlidir ve Yaman adında bir erkek çocuk annesidir.

Yargı dizisine bir kötü karakter daha! Avukat Seda kimdir? Nergis Öztürk hakkında her şey…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir