Yağmur altındaki fotoğrafları çok konuşulmuştu! AK Partili eski vekil Bennur Karaburun korumasıyla evleniyor

Eski AK Parti Bursa milletvekili Bennur Karaburun, koruması Samet Ateş'ten evlilik teklifi aldı. 2013 yılında Bursa’da üniversite öğrencisi olan Samet Ateş’in engelli arabasıyla yağmur altında kalan arkadaşı Bennur Karaburun’a şemsiye tuttuğu anın yer aldığı fotoğraf karesi çok konuşulmuştu. Bennur Karaburun, daha sonra AK Parti’nin Bursa milletvekili oldu. Karaburun’un yakın korumalığını da Ateş yapmıştı.

featured

AK Partili eski vekil Bennur Karaburun, korumalığını yapan Samet Ateş ile evlilik yolunda ilk adımı attı.

Bennur Karaburun ve Samet Ateş, 2013 yılında Bursa’da çekilen fotoğraf karesiyle ülke gündeminde yer aldı. O dönem üniversite öğrencisi olan Samet Ateş, engelli arabasıyla yağmur altında kalan arkadaşı Bennur Karaburun’a şemsiye tutmuştu. Bu fotoğraf karesinin ardından Karaburun, 26’ncı dönemde AK Parti’nin Bursa milletvekili olarak siyasete atılmış, Ateş de yakın koruması olmuştu.

12 YILLIK ARKADAŞLIĞIN ARDINDAN EVLENİYORLAR

Bennur Karaburun ve Samet Ateş’in 12 yıllık arkadaşlıkları, şimdi ise hayat arkadaşlığı olarak devam edecek. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Koruma Dairesi’nde görevli komiser Ateş, 6 Mayıs’ta evlilik teklifi yaptığı Karaburun’dan ‘Evet’ yanıtını aldı.

Samet Ateş ile 12 yıllık arkadaşlıkları olduğunu söyleyen Bennur Karaburun, “Samet uzun süredir beni evliliğe ikna etmeye çalışıyordu. Ancak ben engelli olduğum ve onu mutsuz edeceğimi düşündüğüm için buna cesaret edemedim” dedi.

EVLİLİK TEKLİFİ OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ’NDE GERÇEKLEŞTİ

Karaburun, evlilik teklifinin Osmangazi Köprüsü’nde gerçekleştiğini söyleyerek, “Samet bey bana Osmangazi Köprüsü üzerinde evlilik teklifi yaptı. Bunun özel bir anlamı var. Osmangazi Köprüsü Bursa ve İstanbul’u bağlayan en uzun köprü. Evliliğimizin de uzun ömürlü olması için orayı tercih etti” diye konuştu.

11 HAZİRAN’DA DÜNYAEVİNE GİRECEKLER

Bennur Karaburun ve Samet Ateş çifti, 8 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek nişan töreninin ardından 11 Haziran’da dünya evine girecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir