Veterinere cinsel saldırıda bulunan Prof. Dr. Hasan Bilgili hakkında yeni gelişme: İç çamaşırında DNA’sı tespit edildi

Ankara'da hayvan hastanesi sahibi profesör Hasan Bilgili'nin, 23 yaşındaki veteriner Ç.B.'ye cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davada yeni gelişmeler yaşandı. Suçlamaları kabul etmeyen Bilgili'nin DNA'sı, genç kadının iç çamaşırında ortaya çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da 23 yaşındaki Ç.B.’nin cinsel saldırıya uğradığı iddiasıyla görülen davada yeni gelişmeler yaşandı. İstanbul Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesinden gelen rapora göre cinsel taciz iddiasıyla suçlanan Hasan Bilgili‘nin DNA’sı genç kadının iç çamaşırında tespit edildi. Ç.B. “İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda gelen rapor da aslında delillerin karartıldığını ispatladı” ifadelerini kullandı. Öte yandan sanıkların o gece iş yerinin kameralarına yansıyan görüntüleri de ilk kez ortaya çıktı.

Olay

GÖZALTINA ALINIP TUTUKLANDI

Veteriner profesör Hasan Bilgili, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde öğretim üyesi olduğu 2019 yılı Nisan ayında, kendisine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner Ç.B.’ye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı, daha sonra savcılık tarafından resen tahliye edildi.

“BEN OLAYDAN DOLAYI MAĞDUR OLDUM”

Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında savunmasını yapan sanıklar suçlamaları kabul etmedi, sanık Bilgili, “Ç.B.’ye kesinlikle cinsel saldırıda bulunmadım. Ben bekareti olmadığını öğrendim. Bunu benim üzerimden kapatmak için böyle bir şey yaptığını düşünüyorum. Ben olaydan dolayı mağdur oldum” diye savunma yaptı. Ç.B., ise Bilgili’nin kendisine zorla içki içirdikten sonra cinsel saldırıda bulunduğunu, ardından jinekolog sanık Hüseyin Şenyurt’un da cinsel saldırının delillerini temizlediğini iddia etti.

Skandal! Cinsel saldırı davasında “sperm delili” imha edildi

DOSYA İSTANBUL ADLİ TIP KURUMU’NA GÖNDERİLDİ

Davanın aşamalarında Ankara Şehir Hastanesi’nden alınan raporda, elde edilen bulguların cinsel saldırıyı destekler nitelikte olduğu belirtildi. Ancak Ankara Adli Tıp Kurumu’nda alınan raporda ise bu bulgulardan bahsedilmedi. Ç.B.’nin avukatı Şubat 2020’de yapılan duruşmada, raporlar arasındaki çelişkinin nedeninin, delillerin karartılmasından kaynaklandığını iddia ederek, dosyanın tamamı ile daha önce incelenmediğini söylediği bazı delillerin İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek yeniden rapor alınmasını talep etti. Mahkeme de bu yönde karar vererek, dosya İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

 

Veterinere cinsel saldırıda bulunan Prof. Dr. Hasan Bilgili hakkında yeni gelişme: İç çamaşırında DNA’sı tespit edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.