Veryansın’ın yalanını JASAT ortaya çıkardı! Suikast değil, kendi aracına ateş etmiş

Muğla İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekiplerinin titizlikle yürüttüğü soruşturmanın ardından çarpıcı bir gerçeğe daha ulaşıldı. ‘S.A’nın yalan söylediği belgelerle ortaya çıktı.

featured

30 Mayıs 2022 tarihli “Konu: Sedat Peker’in ifşa ettiği Paramount Otel… Veryansın TV’nin haber kaynağına silahlı saldırı” başlıklı ‘veryansıntv.com’ haberinin perde arkasında çarpıcı bir gerçek yatıyor.

Kaynak olarak belirtilen S.A’nın “7 Ağustos 2020’de Paramount Otel’de Cihan Ekşioğlu’nun doğum günü kutlaması vardı. Kutlamaya katılan isimler Cihan Ekşioğlu dışında; Murat Ongun, Oktay Kaynarca, Orhan Gencebay ve emekli bir amiral… Murat Ongun, Cihan Ekşioğlu’nun özel zırhlı arabasıyla kutlamaya geliyor. Böyle ilginç ilişkiler var. Aynı tarihte 75 bin liraya bir yat da kiralanmış. Bu ilişkileri Türkiye’deki herkes sorgulamalı. “ sözlerine yer verilmişti.

Öte yandan S.A.’nın tehditler aldığı ve sonrasında da silahlı saldırıya uğradığı öne sürülmüştü.

Bu iddiaların gerçek olmadığı ve kurgudan ibaret olduğu anlaşıldı.

Uyuşturucu mafyası Sedat Peker’den 6’lı ittifaka çağrı: “Seçimi kaybederseniz sokak olayları başlatın”

“SWAP ÖRNEĞİ VERMEYİ REDDETMİŞ”

S.A, yabancı bir ülke numarasından sözde tehditler aldığını WhatsApp konuşmalarıyla desteklemişti. Sonrasında da ‘veryansintv.com’un duyurduğu gibi silahlı saldırıya uğradığı belirtilmişti. Film yapımcısı S.A., ifadesinde şunları söyledi:

‘’Muğla ilinin Bodrum ilçesinde Torba – Gölköy istikametinde kendisine ait aracımla seyir halindeyken aracına ormanlık alan içerisinden üç el ateş edildi. Aracım isabet alındı.’’

Ancak gerçek bambaşka çıktı. İfadesinde S.A.’nın swap örneği (Barut izi, kan izi gibi delilleri ortaya çıkarmada etkili olan yöntem) vermeyi reddettiği öğrenildi.

S.A’nın ihbarı üzerine gelen ekipler boş kovanları topladıkları alanda inceleme yaptı.

JASAT NASIL TESPİT ETTİ?

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, S.A.’nın kendi aracına ateş ettiğini tespit etti. Delilleri yok etmeye çalışan ve suç uyduran S.A.’ya rağmen titiz çalışma yürüten Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bir kamuoyunun yanlış yönlendirilmesini de önlemiş oldu.

Ülke içerisinde güvenin tesisinin zedelenmesi için ‘Ormanlık alandan silahla aracıma ateş açıldı’ ifadesiyle devlet kurumları yanıltılmaya çalışıldı.

JASAT ekipleri, bölgede yaptığı aramalar sonucu 3 adet boş kovan bulurken, tanık ve kamera detayları da incelendi. Olay sonrasında bir adet 9 mm çekirdek bulundu. Söke Jandarma Kriminal Laboratuvarında yapılan incelemede mermilerin şahıs adına ruhsatlı tabancadan atıldığı tespit edildi.

S.A. 9 Haziran 2022 günü sevk edildiği mahkemece Adli Kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir