Vatandaş “1 teneke yağ” için Kızılay’a kanını veriyor!

featured

Keşan Belediyesi ve Kızılay birlikte bir kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Belediye Başkanı Helvacıoğlu, pandemi nedeniyle ülke genelinde kan bağışının düştüğünü belirterek, kampanyayı şu şekilde açıkladı:

“Biz bunu aşmak için Türkiye’ye örnek olsun diye bütün kurumlarımızla birlikte bir kampanya gerçekleştirdik. Daha kampanyanın ilk saatlerinde kuyruklar oluştu. Herkesin bu kampanyaya destek olmasını temenni ediyoruz. Bir damla kanın bedeli paha biçilemez. Ancak Biz belediye ve kurumlarla işbirliği içerisinde farkındalık oluşturma adına kan bağışlayan ilk 300 kişiye 5 litrelik sıvı yağ veriyoruz. Ayrıca sosyal medya üzerinden başlattığımız ‘En çok kim kan verecek?’ şeklindeki meydan okuma kampanyasında da kurumlara çağrıda bulunduk. Kurumlar da buna kayıtsız kalmadı. Toplum olarak bir birinin derdiyle dertlenebilen, bağları kuvvetli bir yapıya sahibiz.”

‘HEPSİNE MEYDAN OKUYORUM’

Kampanya kapsamında 14’üncü kez kan bağışında bulunduğunu ifade eden Helvacıoğlu, “Türkiye’de zannediyorum ki 14’üncü kez kan bağışında bulunan madalyalı belediye başkanı yok. Mütevazı olmayacağım. Bütün belediye başkanlarını kan vermeye davet ediyoruz. Hepsine meydan okuyorum” diye konuştu.

Etkinlikte, 48’inci kez kan bağışlayan Sedat Kral’a da Türk Kızılay Edirne Kan Merkezi tarafından plaket takdim edildi. Öte yandan Keşan Belediye bandosu da alanda konser verdi.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TEPKİ ÇEKTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir