Beyin kanaması geçiren usta oyuncu Rıza Akın’dan acı haber

Beyin kanaması geçiren ünlü oyuncu Rıza Akın hayatını kaybetti. Meslektaşı Menderes Samancılar sosyal medyadan "Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakımda" sözleri ile kötü haberi duyurdu. Samancılar daha sonra attığı tweetle Akın'ın yaşamını yitirdiğini duyurdu.

featured

Ünlü oyuncu Rıza Akın beyin kanaması geçirdi. Kötü haberi meslektaşı Menderes Samancılar sosyal medya hesabından “Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakımda” sözleri ile duyurdu. Menderes daha sonra ise Rıza Akın’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Akın’ın beyin kanaması geçirdiği aktaran Samancılar, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz.”

Samancılar bu sabah saatlerinde ise acı haberi verdi. Beyin kanaması sonrası ameliyata alınan ve yoğun bakıma kaldırılan Rıza Akın hayatını kaybetti.

RIZA AKIN KİMDİR?

15 Eylül 1957 tarihinde Erzincanlı bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Tiyatroyla Adana Halkevi‘nde ortaokul yıllarında tanıştı (Adana’nın Tiyatro Tarihi – Doç. Nurhan Tekerek). Tiyatro için Ankara’ya taşındı. Ankara Birlik Tiyatrosu‘nda profesyonel oldu.

Tiyatro yaşantısına (1969-1977) ara verdikten sonra iletişim okudu ve gazetecilik yapmaya başladı. Tiyatroyu oyunculuk dışındaki çalışmalarla Adana’da sürdürdü. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğunu kurdu ve beş yıl oranın sanat danışmanlığını yaptı.

2005 yılında Tayfun Pirselimoğlu‘nun tamamlanamayan Kuartet adlı filmiyle oyunculuğa döndü.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında memleketi Adana’ya gelen oyuncu Rıza Akın, 5 Nisan 2019 tarihinde, Hadırlı Mahallesi’ndeki portakal bahçesinde Japon Miho Shimotashiro ile evlendi.

ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER

Kalp Yarası, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?, Aile Arasında, Canevim, Alef, Cesur Yürek, Maral: En Güzel Hikayem, Kardeş Payı, Gözetleme Kulesi, Alev Alev, Tövbeler Tövbesi, Kılıç Günü, Küçük Günahlar, Samanyolu, Oğul, Saç, Masumlar, Neşeli Hayat, Karanlıktakiler, Hesaplaşma, Son Bahar, Tatil Kitabı, Süt, Kalpsiz Adam, Beyaz Gelincik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir