Irkçı provokatör Ümit Özdağ’dan Konya Argıthanı yalanı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve ırkçı çetesi son yalanını Konya Argıthanı’nda yaşanan ve Türklerin karıştığı adli bir olay üzerinden kurguladı. 6 Afgan’ın 2 Türk işçiyi hastanelik ettiğini söyleyen Özdağ’a cevap Konya Valiliğinden geldi…

featured

Konya‘nın Ilgın ilçesine bağlı Argıthanı mahallesindeki bir benzin istasyonunda iki grup arasında kavga çıktı. Kavgaya dair görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 6 Afgan’ın 2 Türk vatandaşını hastanelik ettiğini iddia etti. Sığınmacı düşmanlığı yapmak için en basit bir adli olayı bile yalan argümanı olarak kullanma beceresine sahip olan Özdağ’ı Konya Valiliği yalanladı. Valilik, olaya karışanların arasında Afganların olmadığını bildirdi.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN ‘’AFGANLAR TÜRK VATANDAŞINA SALDIRDI’’ YALANI

Özdağ, ‘’Konya Argıthanı’nda bir petrol istasyonuna gelen 6 Afgan saldırgan, 2 Türk çalışanı hastanelik etti. İddiaya göre bunu Jandarma’nın gözü önünde yaptı. Darp edilen Türk işçilere “Saldırganların Afgan olduğunu işe karıştırmayın” denildi. Gözaltına alınan Afganlar serbest bırakıldı!’’ dedi.

‘’AFGANLARIN TÜRKLERE SALDIRDIĞINI İFADE EDEN PAYLAŞIMLAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR’’

Konya Valiliği ise yaptığı yazılı açıklama ile 6 Afgan’ın 2 Türk vatandaşına saldırdığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Konya Valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde;

‘’13.11.2022 tarihinde Ilgın İlçemizde; Türk vatandaşları arasında karşılıklı darp olayı meydana gelmiş olup, konuyla ilgili Adli süreç devam etmektedir.

Meydana gelen olay üzerinden sosyal medya aracılığı ile Afganlıların Türklere saldırdığını ifade eden paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir