Ümit Özdağ ve çetesi yüzünden Bolu’da 4 Suriyeli genç bıçaklandı

Sığınmacılar üzerinden yalan ve iftira dolu açıklamaları ile halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışan ırkçı provokatör Ümit Özdağ ve çetesinin gazına gelen bir grup, Bolu’da parkta oturan 4 Suriyeliyi, ‘’Niye oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden’’ diyerek bıçakladı…

featured

Türkiye’de sığınmacı düşmanlığı yaparak gündemi meşgul etmeyi başaran ırkçı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın eline yine kan bulaştı. Özdağ ve ırkçı çetesinin söylediği yalanlara inanan 4 Türk vatandaşı, parkta kendi hâllerinde oturan 4 Suriyeli genci bıçakladı. Bıçaklayan gençler tutuklanırken, yaralılar ise hastaneye kaldırıldı.

Bolu‘da parkta oturan 4 Suriyeliyi, “Niye oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden” diyerek bıçakla yaralayıp darbeden 4 kişi tutuklandı. Saldırı dün akşam saatlerinde Atatürk Orman Parkı’nda meydana geldi.

İddiaya göre, M.A, Ş.T, Ş.Ö. ve A.A, parkta oturan Suriye uyruklu A.H.H, A.A, M.E. ve S.A’ya “Niye oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden” dedi. Bunun üzerine iki grup arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Suriye uyruklu A.H.H, A.A. ve S.A. bıçaklandı, M.E. ise darbedildi. Çevredekilerin müdahalesi ile kavga sonlandırılırken, olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kaldırıldı.

Irkçı Ümit Özdağ’ın eline yine kan bulaştı! Giresun Tirebolu’da sığınmacılara saldırı

A.A.H. ve M.E. tedavilerinin ardından taburcu olurken, S.A. ve A.A’nın ise hastanedeki tedavisi sürüyor. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Polis ekiplerince gözaltına alınan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir