Ümit Özdağ ve ahlaksız çetesinin ‘Mersin KYK yurdu’ yalanını CHP’li Ali Mahir Başarır çürüttü

Mersin'deki yurtlarla ilgili sosyal medyada yer alan 'müstehcen görüntü, odalarda nargile içildiği ve Suriyelilerin yerleştirildiği' yönündeki iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

featured

Merkez üssü Kahramanmaraş olan son yüzyılın en büyük depremlerinde evlerini kaybeden binlerce depremzedenin Mersin’e gelişleri sürüyor.

KYK Genel Müdürlüğünün öğrenci yurtlarını depremzedelere açmasının ardından, yıkımın yaşandığı şehirlerden gelen depremzedeler, AFAD koordinesinde KYK Mersin Kırkkaşık Kız Öğrenci Yurdunda misafir edilmeye başlandı.

ÜMİT ÖZDAĞ VE ÇETESİNİN ‘KYK YURDUNDA SURİYELİLER’ YALANI

Depremzedelerin yurtlarda misafir edilmeye başlamasından kısa bir süre sonra Zafer Partisi Genel başkanı Ümit Özdağ ve ahlaksız çetesinin  sosyal medya hesaplarından, KYK yurtlarına daha çok Suriyelilerin yerleştirildiği, bu kişilerin konuk edildikleri odalarda nargile içtikleri ve müstehcen içerikli görüntüler paylaştıkları’ yönünde iddialar yer aldı.

CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ YURDA GİTTİ

Tepki çeken iddiaların ardından Hatay’daki temaslarını yarıda bırakarak Mersin’e gelen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, merkez Yenişehir ilçesindeki KYK Mersin Kırkkaşık Kız Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulundu.

İDDİALARIN YALAN OLDUĞUNU GÖRDÜ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ile Yurt Müdürü Münire Şimşek’in de eşlik ettiği incelemelerde Başarır, sosyal medyada yer alan iddiaların asılsız olduğunu kendi gözleriyle gördü.

Başarır, incelemelerinin ardından sosyal medyada yer alan asılsız iddialara inanarak tepkilerini göstermek için yurt binası önünde toplanan bir grup gençle bir araya geldi.

‘ODALARIN DİZAYNI BİLE FARKLI’

Gençlere, “Gönlünüz rahat olsun, öyle bir şey yok” diyen Başarır, “Odaları gezdim. Samandağ’dan, Malatya’dan, Kahramanmaraş’tan her yerden gelen vatandaşlarımız var. Tabii ki Suriye vatandaşı olup gelen ailelerimiz de var. Ben rakamları aldım, sağolsun rakamları da verdiler. Nargile gibi, müstehcen görüntü gibi şeyler yok. Zaten odalarda böyle bir sistem de yok, odaları tek tek gezdim. Sosyal medyada olduğu gibi o görüntüler yok, hatta odaların dizaynı bile farklı. Eski görüntüler bunlar. Ben bizzat burada kalanları gördüm, Mersin milletvekili olarak içinizin rahat olmasını istiyorum. Ben bu gördüklerimi de sosyal medya hesaplarımdan paylaşacağım”dedi.

Başarır yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:

“Buradan tüm Mersinlilere sesleniyorum. Hatay’dan, Mersin’deki yurttaki iddialar üzerine geldim. Sağolsunlar bana odaları tek tek gezdirdiler. Hiçbir odada nargile ya da müstehcen görüntülerle ilgili emare yok. Hatay’dan, Kahramanmaraş’tan Türkiye’nin her yerinden yurttaşlarımız gelmiş. Tabii ki Suriyeli sığınmacılar ve Türk vatandaşı olanlar da var. Şunu herkes bilsin ki, depremden zarar gören aileler gelmiş. Odalar gayet temiz. Yaşlılar ve çocuklara öncelik verilmiş.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir