Yalan motoru Ümit Özdağ yine full devre çalıştı! “Trabzon’da Afganlara vatandaşlık dağıtılıyor” iddiası da boş çıktı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaptığı bir sosyal medya paylaşımıyla Trabzon’u adeta hedef gösterdi. Genel Başkan Özdağ, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde geçici Afganistan Konsolosluğu açılarak kimliksiz Afganlara kimlik verildiğini öne sürdü. Trabzon İl Göç İdaresi iddiaları yalanladı.

featured

Irkçı provokatör Ümit Özdağ sosyal medyadan yaptığı paylaşımla, “Trabzon’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde geçici Afganistan konsolosluğu açılmış. Amaç ülkemize kaçak girmiş, Trabzon’da kimliksiz dolaşan Afganlara kimlik vermekmiş. İnanılır gibi değil. Bu adamların yakalanıp sınır dışı edilmesi gerek oysa.” yalanını dolaşıma soktu.

TRABZON’DA AFGANLARA KİMLİK VERİLDİĞİ YALAN

Genel Başkan Ümit Özdağ’ın provokatif açıklamasının gerçeği yansıtmadığını ise İl Göç İdaresi ortaya koydu. İl Göç İdaresinden edinilen bilgilere göre, Afganistan Konsolosluğunun mobil gezici ekibi kendi vatandaşlarına hizmet vermek için Trabzon’da bulunuyor. Konsolosluk ekiplerinin kaçakları kayıt altına alma ve kimlik verme gibi bir yetkisi de bulunmuyor.

Benzer Haberler
Mohamad Wajıh Fanssa kimdir
Irkçı provokatör Ümit Özdağ’ın yeni hedefi Türkmenler!
FqHaBI3WYAE5QIJ
Ümit Özdağ’ın ‘600 bin Suriyeli İstanbul’a getirildi, bilet parasını Göç İdaresi ödedi’ iddiası yalan çıktı
arap levhası zafer partisi
Ümit Özdağ’ın ahlaksız çetesinden skandal ‘Arap Levhası’ paylaşımı

 

İl Göç İdaresinden yapılan açıklamada, “Afganistan Konsolosluğunun mobil gezici ekibi 3-4 gündür ilimizde. Dış İşleri Bakanlığından izinli. Resmi bir şekilde kendi vatandaşları ile görüşme yapıyor. Afganistan Konsolosluğu, bizde kayıtlı olan vatandaşlarına hizmet vermek için burada.  Konsolosluk bu insanlardan bazı bilgiler istedi. Başvurular çok olunca da Konsolosluk, ‘ben size Trabzon’da hizmet vereyim.’ dedi. Yasal, normal, izinli bir şey. Büyükşehir Belediyesi yer sağladı. Konsolosluk da vatandaşları ile görüşmeye başladı.  Konsolosluğun kaçakları kayıt altına alma, kimlik verme gibi bir yetkisi de sorumluğu da yok. Böyle bir şey de yapamaz.”  İfadelerine yer verildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir