Ümit Özdağ’ın Karaman provokasyonuna valilikten sert tepki: ‘Toplumsal huzurumuzu bozmayı…’

Irkçı provokatör Ümit Özdağ’ın ‘’Karamanlı genç Afganlar tarafından bıçaklandı’’ provokasyonunun ardından açıklama yapan Karaman Valiliği’nin açıklamasında, ‘’Ümit Özdağ bir süredir yürüttüğü kasıtlı gerilim oyununu bu kez şehrimiz Karaman üzerinde oynamaya çalışmaktadır.’’ ifadeleri yer aldı.

featured

Karaman’da yaşanan asayiş olayını, teyit etmeden kasıtlı olarak çarpıtarak yabancı düşmanlığı yapmaya kalkan Özdağ’ın provokasyonuna cevap veren valilik, adli sürecin devam ettiğine işaret ederek, olayın çarpıtılmış bilgilerle manipüle edilmeye çalışıldığını kaydetti.

Özdağ’ın yalan ve iftirayla toplumsal huzuru bozmayı hedeflediğini aktaran Karaman Valiliği,  ”Topluma düşmanlık zerk etmeye çalışan bu ve benzeri her türlü karanlık odakların karşısında Aziz Milletimizle durmaya devam edeceğiz.” sözleriyle ırkçı provokatöre tepki gösterdi.

Karaman Valiliği şu ifadeleri paylaştı;

‘’Ümit Özdağ bir süredir yürüttüğü kasıtlı gerilim oyununu bu kez şehrimiz Karaman üzerinde oynamaya çalışmaktadır. İlimizde yaşanan bir asayiş olayını; doğru olmayan, araştırılma ve teyit edilme yükümlülüğü yerine getirilmeden paylaşılan ve kasıtlı olarak çarpıtılmış bilgilerle “yabancı düşmanlığı” üzerinden kurgulamaya çalışarak, toplumsal huzurumuzu bozmayı hedeflemektedir.

Ümit Özdağ’ın bugünkü yalanı da elinde patladı! Karaman’da ‘bıçaklandı’ dediği genç ‘gaspçı’ çıktı

02.07.2022 tarihinde meydana gelen olay sonucu, “nitelikli yağma” suçundan 3 Türk vatandaşımız (yaralı şahıs dâhil) ve “yaralama” olayından da 2 Afganistan uyruklu şahıs tutuklanmıştır. Olayla ilgili adlî süreç devam etmektedir. Adli sürecin devam ettiği bu olayda, çarpıtılmış bilgilerle kamuoyu manipüle edilmeye çalışılmaktadır.

Devletimiz ve Aziz Milletimiz, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu tarz art niyetli hareketleri boşa çıkaracak kudret ve kararlılığa sahiptir.

Topluma düşmanlık zerk etmeye çalışan bu ve benzeri her türlü karanlık odakların karşısında Aziz Milletimizle durmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir