Irkçı provokatör Ümit Özdağ’dan ‘Cerablus’ yalanı! Gaziantep Valisi Davut Gül’den flaş açıklama

Parti politikasını sığınmacı düşmanlığı üzerine kurgulayarak oy alacağını zanneden Ümit Özdağ, kendine yeni bir yalan malzemesi daha üretti. Yalandan artık yüzü kızarmayan ve söylediği tüm yalanlar artık, yalana alet ettiği kişi ve kurumlarca jet hızıyla yalanlanan yalan makinası, son olarak Cerablus’taki olaylar üzerinden provokasyona kalkıştı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu’nun dün yaptığı, “Esad ve muhalif grupları barıştıracağız” açıklamasının ardından bir grup provokatörün yaptığı eylemler üzerinden yalan söyleyen ırkçı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı bu kez de Gaziantep Valisi Davut Gül yalanladı.

Çavuşoğlu’nun açıklamasından sonra Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolünde olan Cerablus ve Azez bölgelerinde bir grup provokatör, TSK’ye ait zırhlı araçlara zarar verirken, Türk Bayrağını yaktı.

Operasyon Çocuğu Ümit Özdağ yalanda sınır tanımıyor! İftira attığı isimden sert cevap…

Suriye Milli Ordusu Manevi Rehberlik Heyeti ise Türk bayrağını yakanlardan hesap sorulacağını açıklayarak, “Türkiye Cumhuriyeti bayrağı, Suriye devriminin bayrağı gibi, gururun simgesi, zaferin unvanı, büyük bir halkın amblemidir ve yeri kahramanların başlarının ve şehitlerin bedenlerinin üzerindedir. Haddi aşanlardan hesap sorulacak” sözleriyle tepki gösterdi.

Azez ve Cerablus’ta Türkiye karşıtı eylem! Maymun sürüsü, Türk bayrağını yaktı

IRKÇI PROVOKATÖR ÖZDAĞ BU OLAYI DA KENDİNE YALAN MALZEMESİ OLARAK KULLANDI

Özdağ, yaşanan bu olayların ardından Twitter’dan yaptığı paylaşımla TSK’nin Suriyelilere müdahalede bulunduğu yalanını söyleyerek, ‘’Cerablus’ta AK Parti’nin Şam İle görüşmesini protesto eden Suriyelilere karşı TSK müdahalede bulunmaya başlamış. Başımıza bela olacaklarını söylemiştik. Türkiye’nin kiminle görüşeceğine karar verebileceklerine inanıyorlar. Hepsini yollayacağız.’’ ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ’I BU KEZ GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL YALANLADI

Özdağ’ın provokasyon dolu açıklamasının ardından Twitter’dan bir paylaşım yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, ‘’Cerablusta 200 kişini katıldığı protesto gösterilerine Türk Silahlı Kuvvetlerinin herhangi bir müdahalesi olmamıştır. Suriye Milli Ordusu karargahına yaklaşıldığı için kendi unsurları tarafından havaya ateş edilerek gösteri sonlandırılmıştır.’’ sözleriyle, TSK’nin herhangi bir müdahalesinin olmadığını kaydetti.

Irkçı provokatör Ümit Özdağ’dan ‘Cerablus’ yalanı! Gaziantep Valisi Davut Gül’den flaş açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.