Ukrayna’nın efsanesi Shevchenko mülteci kampında: ‘Burada anne ve babalarının öldüğünü gören çocuklar var’

Ukrayna'da aylardır devam eden savaştan kaçan çocuklar, zorlu günleri mülteci olarak geçirdikleri ülkelerde unutmaya çalışıyor. Polonya'daki kamplardan birini ziyaret eden Ukraynalı dünyaca ünlü efsane futbolcu Andriy Shevchenko, anne ve babalarının öldüğünü gören çocukların olduğunu ifade ederek, yeni neslin göreceği psikolojik desteğin çok önemli olduğunu vurguladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ukrayna futbolunun efsanesi Andriy Shevchenko, mülteci kampındaki çocukları yalnız bırakmadı. Shevchenko, savaştan kaçan Ukraynalı çocukların öğrenim gördüğü yaz okulunu ziyaret etti.

Polonya’nın başkenti Varşova’daki tesise oğlu Jordan ile giden Shevchenko, korkunç günlerden kaçan çocuklar için psikolojik desteğin önemini vurguladı.

Shevchenko, “Burada anne ve babalarının öldüğünü gören çocuklar var. Savaşın onlara verdiği hasar çok büyük. Bunun yeni nesilde yaratacağı psikolojik buhranı göz ardı etmemeliyiz. Buradaki gibi eğitim programlarıyla çocuklara savaştan uzak mutlu bir yer bulmalıyız” dedi.

Yeşil sahaların unutulmaz yıldızı, Ukraynalı mülteci çocuklara destek veren spor dünyasına teşekkür etti.

Milan formasıyla Avrupa futboluna damga vuran Shevchenko, oyunculuk yıllarının ardından Ukrayna’da milletvekilliği ve milli takım teknik direktörlüğü yapmıştı.

 

Ukrayna’nın efsanesi Shevchenko mülteci kampında: ‘Burada anne ve babalarının öldüğünü gören çocuklar var’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.