Helikopter alev topuna döndü! Ukrayna ordusu Rus Mi-35 helikopterini düşürdü

Ukrayna'nın hava sahası içerisinde alçak uçuş yapan bir Mi-35 Rus helikopteri, Ukrayna hava savunma sistemleri tarafından vuruldu. Ukrayna ordusu tarafından düşürülen Rus helikopterinin görüntüleri ortaya çıktı. Seyir halindeyken vurulan helikopter, alev topuna dönüşerek yere çakıldı.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Rusya’ya ait bir helikopterin vurulduğu anları saniye saniye gösteren bir video paylaştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Rus işgalciler işte böyle ölüyor. Bu sefer bir helikopterin içinde! Ukrayna ve direnişçilerine selam olsun! Hep beraber zafere!” ifadelerine yer verildi.

Rusya, Ukrayna saldırılarında balistik füzelerin yanı sıra havadan, denizden ve karadan saldırılarına devam ediyor. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından, Ukrayna’ya yönelik düzenlenen askeri operasyonlar sırasında Rus savaş helikopteri filolarının faaliyetlerine ait görüntüler yayınlandı.

HELİKOPTER ALEV TOPUNA DÖNDÜ

Bakanlık, operasyonların Ukrayna’yı silahsızlandırmaya dönük operasyonlar olarak vurgulamaya devam ederken, helikopterler tarafından imha edilen Ukrayna mevzileri ve Ukrayna’nın askeri tesisleri gösterildi. Görüntülerde, Rusya Havacılık ve Uzay Kuvvetleri’ne ait Mİ-35 nakliye ve savaş helikopteri, Mİ-28 gece saldırı helikopterleri, Mİ-26 çok amaçlı nakliye helikopterleri, çeşitli modifikasyonlara sahip Mİ-8 helikopterleri ve KA-52 tipi saldırı helikopterlerinin zırhlı araçları ve tankları vurma anları yer aldı.

Ukrayna ordusuna ait tank ve zırhlı araçların helikopterler tarafından fırlatılan güdümlü füzelerle vurulduğu anlar görüntülerde dikkat çekerken, Bakanlık tarafından helikopter filolarının nereden hareket ettikleri ve hangi bölgedeki hedefleri vurduğu konusunda bilgi verilmedi.

 

 

Helikopter alev topuna döndü! Ukrayna ordusu Rus Mi-35 helikopterini düşürdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.