UEFA’dan Trabzonspor’a 1 yıl men cezası

featured
service

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), finansal yükümlülüklerine uymadığı gerekçesiyle Trabzonspor’un Avrupa’dan bir yıl men edilmesine karar verdi.

UEFA’dan yapılan açıklamada, Trabzonspor’un 2020-2021 ve ya 2021-2022 sezonlarının birinde UEFA kupalarına katılmaya hak kazanması durumunda 1 yıl men edileceği duyuruldu.

UEFA’dan bu sezon öncesinde yapılan açıklamada da UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), Trabzonspor’un 2019-2020 sezonunda Avrupa Ligi’nde mücadele etmesini onaylamıştı.

UEFA, bordo-mavili kulübün 2016’da yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği, 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi halinde 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edileceği belirtmişti. Trabzonspor’un söz konusu tarihe kadar istenilen şartları yerine getirmesi halinde ise bu cezanın uygulanmayacağı kaydedilmişti.

10 GÜN İÇİNDE İTİRAZ EDİLECEK

Trabzonspor Kulübü, Avrupa kupalarından bir yıl men edilmesi nedeniyle 10 gün içinde Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvuruda bulunacağını açıkladı

Bordo mavili kulübün açıklaması şöyle: “UEFA bugün verdiği kararla birlikte daha önce kendileriyle imzalamış olduğumuz uzlaşma anlaşmasına kulübümüzün uymadığı sonucuna varmıştır.

Karara saygılı olmakla birlikte, kulüp avukatlarımızla yapmış olduğumuz değerlendirmede söz konusu karara katılmadığımızı özellikle vurgulamak isteriz. UEFA’nın kararına karşı 10 gün içerisinde İsviçre’deki Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) itiraz edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.”

Trabzonspor, UEFA’nın vermiş olduğu kararla ilgili olarak Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun yarın saat 11:00’de bir açıklama yapacağını da duyurdu. (AA)

UEFA’dan Trabzonspor’a 1 yıl men cezası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir