Türkiye’nin ilk kripto para vurgunu! Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer Amerika’ya mı kaçtı?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017’de faaliyetlerine başlayan ve ‘Türkiye’nin ilk global lisanslı kripto para borsası’ unvanını taşıyan Thodex, unvanlarına ‘Türkiye’nin ilk büyük kripto vurgununu yapan şirketi’ni de ekledi.

Finansgundem’in haberine  göre, ‘ortaklık’ bahanesiyle 4-5 iş günü boyunca faaliyetlerine ara vereceğini duyuran Thodex’in sahipleri ABD’ye kaçtı.

Thodex kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer, geçen ocak ayında verdiği bir röportajda işlem hacminin 97.2 milyar TL’ye ulaştığını açıklamıştı

Vurgun, bir çok Thodex kullancısının sisteme erişememe ve borsadaki varlıklarını hesaplarına transfer edememe gibi şikayetlerle tepki göstermesinin ardından ortaya çıktı.

YATIRIMCILAR İSYAN ETTİ

7/24 kesintisiz işlem yapılan kripto para borsalarında kısa süreli bir sistem kesintisi bile yatırımcıların kabul edebilecekleri bir durum değilken yoğun tepki sonrası Thodex tarafından yapılan açıklamada, isminin anlaşma tamamlandıktan sonra açıklanacağı belirtilen büyük bir şirketle ‘ortaklık anlaşması’ imzalandığı, ortaklık sürecinin tamamlanması için işlemlerin 4-5 iş günü durdurulacağı ifade edilmişti.

Şirketin bu açıklaması, tepkileri azaltmak bir kenara, sosyal medyada yoğun eleştirilere neden oldu.

Türkiye’nin ilk kripto para vurgunu! Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer Amerika’ya mı kaçtı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.