Türkiye Sigorta nedir?

featured

Türkiye’de kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesi ile kurulan sektörün lideri konumundaki Türkiye Sigorta; 20 bölge müdürlüğü, 2.500’den fazla acentesi, 5.000’e yakın banka şubesinde uzman kadrosu ve güçlü teknolojik altyapısıyla sigortalılarının beklentilerini her noktada en üst düzeyde karşılayarak hizmet vermeyi görev edinmiştir.

Çevik, yenilikçi ve duyarlı yaklaşımıyla Türkiye Sigorta; adındaki “Türkiye”den aldığı güçle, en rekabetçi sigorta ürünlerini, her şartta sigortalılarının yanında ve yakınında olan özenli hizmeti ile sunacaktır.

Türkiye Sigorta’nın ana hissedarı, TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi’dir.

Sigorta deneyimini “sonra”dan “önce”ye taşıyarak; ülkemizin dört bir yanında, gücünü iyilik için kullanma anlayışıyla hizmet verecek olan Türkiye Sigorta; sayıları 14,8 milyona ulaşan sigortalılarına daha zengin ürün portföyü ve daha geniş hizmet ağı ile hayatın her anında yenilikçi çözümler getirecektir.

Türkiye Sigorta YKB Benli: Hedefimiz üretim ve karlılıkta sürdürülebilir liderlik

Türkiye Sigorta’nın 15 milyon müşteriye hizmet veren Türkiye’nin en büyük sigorta ve emeklilik şirketi olduğunu belirten Benli, “Hedefimiz üretim ve karlılıkta sürdürülebilir liderlik ve Türkiye dışında da faaliyetleri bulunan global bir sigorta şirketi olmak” ifadelerini kullandı.

Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli de projeye imkan ve destek sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Bakan Albayrak’a, mesai arkadaşlarına, TVF, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın çalışanlarına ve proje paydaşı danışmanlarına teşekkür etti.

Benli, “2020 yılının en büyük birleşmesini söz verdiğimiz takvimde ve pazar payımızı da artırarak hayata geçirdik.” dedi.

Türkiye Sigortanın 38 bölge, 2 bin 620 çalışan ve 15 milyon müşteriye hizmet veren Türkiye’nin en büyük sigorta ve emeklilik şirketi olduğunu belirten Benli, şunları kaydetti:

“Sigortacılığı yeniden tanımlamak yepyeni alanlarda öncü olmak istiyoruz. İsmimizden gelen sorumluluğun bilinciyle hedefimiz üretim ve karlılıkta sürdürülebilir liderlik ve Türkiye dışında da faaliyetleri bulunan global bir sigorta şirketi olmak. Bir olmakla elde ettiğimiz güçlü pozisyon sayesinde, sektörün büyümesinde ve finansal piyasalardan aldığı payın artırılmasında öncü ve yönlendirici konumda olacağız. Güvene ihtiyaç olan her alanda çözümlerimizle biz orada olacağız. İsmimizin verdiği sorumlulukla yaşadığımız çevreye ve toplumumuza borcumuzu ödeme bilinciyle hareket edeceğiz. Güven ve sigortayı eş anlamlı hale getireceğiz.”

Üretim, hedef ve başarı temelli bir Türkiye için çalışacaklarını dile getiren Benli, “Yerli ve milli yatırımlara teminat vererek daha da parlak bir gelecek inşasında Türkiye’nin gururlu ve dik duruşunda Türkiye Sigorta olarak yerimizi alacağız.” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir