“Türkiye işgal altında” yazıp PKK’lı hesaplara beğeni atıyorlar! Türkiye’de ‘Türkçü’ görünümlü ihanet çetesi…

Türkiye'de son günlerde yükselişe geçen sığınmacı düşmanlığında Gezi dönemini hatırlatan işbirlikleri deşifre oldu. Türkçü kılığına bürünmüş pek çok hesap, PKK ve FETÖ mensubu isimlerin de övgüsünü yapıyor. Örneğin "Türkiye mülteciler tarafından işgal edildi" şeklinde paylaşım yapan bir hesap, Selahattin Demirtaş'ın ya da Enes Kanter'in de tüm gönderilerini beğeniyor. Çetenin başını ise Jahrein isimli provokatör çekiyor...

featured

Türkiye’de seçilmiş hükümeti sokak olaylarıyla indirmeyi amaç edinen Gezi ihanetinde hafızalarda yer edinen bir görüntü, hain kalkışmanın maksadını ve planlayıcılarını ortaya koymuştu. Atatürk posteri ve Türk bayraklarının arasına Öcalan posterleri ile PKK paçavralarını asan hainler asıl niyetlerinin Türkiye’yi karıştırmak olduğunu belli etmişti.

AYNI OYUN BUGÜN SAHNEDE

Türkiye’de son dönemde artan sığınmacı düşmanlığı ve ırkçı provokasyonda da Gezi ihanetinde olduğu gibi kendilerine Türkçü maskesi takan hainler, PKK ve FETÖ terör örgütleri ile el ele vermiş durumda. “Türkiye’nin sınırları güvende değil, Türkiye işgal edildi, Sokağa çıkamıyoruz, Sessiz istila” gibi söylemlerle milliyetçi gençleri ağına düşüren hainlerin asıl niyeti; sokakları karıştırarak Türkiye’yi dış müdahaleye açık hale getirmek.

HEM ‘TÜRKÇÜ’ HEM SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A ÖVGÜ

Sosyal medyada gün boyunca Suriyeliler başta olmak üzere Türkiye’ye sığınan yabancılara hakaret eden, Türkiye Cumhuriyeti devletini aciz ve işgal edilmiş gösteren provokatör hesaplar Türkçülük maskesini kullanıyor.

Ümit Özdağ’ın paylaşımlarını RT eden hesaplar aynı anda PKK’lı isimlere de beğeni atıyor.

JAHREİN VE ÇETESİ SAHNEDE

Twitter’da Jahrein isimli kullanıcının başını çektiği çetenin “Türkiye işgal ediliyor” yazdıktan sonra PKK ve FETÖ’cülerin paylaşımlarını beğenmeleri ve RT etmeleri de dikkatlerden kaçmıyor.

Türkiye aleyhine olan her paylaşımı beğenen Jahrein’e ait sosyal medya çetesinin Türkiye’de ırkçılığın bayraktarlığını yapan Ümit Özdağ gibi isimlere malzeme sağlamak için gün boyu yaptıkları manipülasyonlar, milliyetçi Türk gençleri tarafından da ilgi görüyor.

İşte o provokatörler:

 

 

Milliyetçi söylemlerle Türk gençlerini ağına düşüren ve etkileşim sayısını arttıran Jahrein ve çetesi başta CHP olmak üzere siyasi partilere sosyal medya desteği sağlamak için ise dev bütçelere anlaşma yapıyor. Son günlerde ırkçı Zafer Partisi için çalışan çetenin finansmanının ABD tarafından sağlandığı daha önce defalarca dile getirilmişti.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir